UEFA chystá tretiu klubovú súťaž, nástupcu slávneho Pohára víťazov pohárov

12.09.2018 11:25
Európska liga trofej
Trofej pre víťaza Európskej ligy UEFA. Autor: ,

Predseda Asociácie európskych futbalových klubov (ECA) Andrea Agnelli potvrdil, že Európska futbalová únia UEFA plánuje od sezóny 2021/22 zavedenie tretej klubovej súťaže popri Európskej lige a Lige majstrov.

Zatiaľ nie je jasná podoba súťaže, ale malo by ísť o nástupcu bývalého Pohára víťazov pohárov, ktorý sa hral v rokoch 1960 až 1999.

„Na základe schválenia výkonným výborom UEFA dostala zelenú tretia súťaž, čím sa celkový počet klubov v pohároch zvýši na 96. A to od sezóny 2021/22,“ povedal na zasadnutí ECA v Splite Agnelli, ktorý je zároveň členom výkonného výboru UEFA a aj šéfom Juventusu Turín.

Podľa skorších informácií nemeckého magazínu Sport Bild by novú súťaž malo hrať 32 klubov. UEFA a ECA si od zavedenia novej súťaže sľubujú okrem iného zvýšenie atraktivity a príjmov z Európskej ligy, v ktorej by bol počet tímov znížený zo 48 na 32.

Zároveň by vďaka novému poháru bola zaistená účasť pre kluby z menších krajín a zrušili by sa plány zvýšiť počet klubov v Európskej lige na 64.

Tri pohárové súťaže sa v Európe hrali naposledy v roku 1999, keď okrem Ligy majstrov a vtedajšieho predchodcu Európskej ligy Pohára UEFA existoval ešte Pohár víťazov pohárov.

Jeho posledným šampiónom sa stalo Lazio Rím, ktoré zdolalo Mallorcu 2:1.

#Pohár víťazov pohárov #liga majstrov #Európska liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk