Chorváti sa prebrali zo strieborného sna. V Španielsku vyfasovali šesť gólov

11.09.2018 22:54
Luka Modrič
Luka Modrič nemôže uveriť vlastným očiam. Autor: ,

Vicemajstri sveta Chorváti utrpeli v zápase s domácim Španielskom vysokú prehru 0:6 v utorkovom stretnutí 2. kola A-divízie skupinovej fázy európskej Ligy národov 2018/2019 vo futbale.

Majstri sveta z roku 2010 Španieli rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď sa postupne presadili Saúl, Assencio a vlastným gólom Kalinič. Po prestávke sa k nim pridali Rodrigo, Sergio Ramos a Isco.

V ďalšom stretnutí A-divízie zdolalo hosťujúce Belgicko domáci Island 3:0. Za bronzových medailistov z tohtoročné svetového šampionátu Belgičanov sa v prvom polčase najprv presadil z pokutového kopu Eden Hazard. Ďalšie dva góly pridal útočník Romelu Lukaku.

A-divízia:

2. skupina:

Island – Belgicko 0:3 (0:2)
Góly: 31. a 81. R. Lukaku, 29. E. Hazard (z pok. kopu)

4. skupina

Španielsko – Chorvátsko 6:0 (3:0)
Góly: 24. Saúl Ňíguez, 33. Asensio, 35. Kalinič (vlastný), 49. Rodrigo, 57. Sergio Ramos, 70. Isco