Najväčší debakel Čechov v histórii. Rusi ich v Rostove zničili piatimi gólmi

Ruskí futbalisti zvíťazili v pondelňajšom prípravnom zápase v Rostove nad Donom na Českom vysoko 5:1. Česi, ktorí sú súperom Slovenska v Lige národov 2018/2019, inkasovali tri góly už v prvej polhodine zápasu.

10.09.2018 20:03 , aktualizované: 20:19
Alexej Jonov, Stanislav Tecl Foto: ,
Rus Alexej Jonov (vpravo) v súboji s Čechom Stanislavom Teclom.
debata (3)

Domáci štvrťfinalista MS 2018 tak nadviazal na piatkovú výhru v LN v Turecku (2:1). Výber trénera Stanislava Čerčesova udrel prvýkrát už v 8. minúte, keď sa presadil Alexej Ionov. ten využil zlé postavenie obrany hostí a chladnokrvne premenil nájazd.

Po ďalšej pozičnej chybe obrany výberu Karla Jarolíma Anton Zabolotnyj zvýšil v 24. minúte na 2:0 a Ionov o päť minút bez problémov premenil pokutový kop za faul hostí v šestnástke.

V druhom dejstve sa český výkon o trochu zlepšil a v 74. minúte znížil Tomáš Souček, ale Rusi v 79. minúte po rohu z hlavy Aleksandra Jerochina dosiahli ďalší gól. Klinec do českej rakvy zatĺkol v 83. minúte Dmitri Poloz.

Česi sa v LN predstavia na Slovensku 13. októbra, keď sa postavia v LN v Trnave mužstvu kouča Jána Kozáka. V 1. skupine B-divízie LN vo štvrtok 6. septembra prehrali doma s Ukrajinou 1:2, Slováci v nedeľu 9. septembra prehrali s Ukrajincami v Ľvove 0:1.

Česi utrpeli jeden z dvoch najhorších debaklov v samostatnej histórii. O štyri góly prehrali len v júni s Austráliou (0:4).

„Zaváhania, prehraté súboje, zbytočná strata lopty pred penaltou. Veľmi sme im dopomohli ku gólom, pri všetkých prvých troch góloch sme zaváhali a to určilo tvár stretnutia. Mám z toho pachuť, je mi ľúto českých fanúšikov,“ citoval portál idnes.cz Jarolíma, ktorý pripustil, že tím potrebuje nový impulz: „V najbližších hodinách bude jasnejšie.“

Prípravné zápasy:

ROSTOV NAD DONOM
Rusko – Česko 5:1 (3:0)
Góly: 8. a 29. Jonov (druhý z pok. kopu), 24. Zabolotnyj, 79. Jerochin, 83. Poloz – 74. T. Souček
Zostava ČR: T. Koubek – Coufal, Řezník, Kalas (46. J. Brabec), Bořil – T. Souček, Hořava (65. J. Sýkora) – Jankto, Hušbauer (82. Trávník), Zmrhal – Tecl (71. Krmenčík)

Kuvajt – Irak 2:2 (0:1)
Bahrajn – Čína 0:0
Saudská Arábia – Bolívia 2:2 (2:1)