Shaw je po kolízii s Carvajalom v poriadku: Som bojovník

09.09.2018 09:18
England Spain Nations League Soccer shaw
Luke Shaw opúšťa trávnik na nosidlách. Autor: ,

Anglický futbalový obranca Luke Shaw odkázal fanúšikom, že jeho zdravotný stav je dobrý. Jeho kolízia s Danim Carvajalom bola tieňom sobotňajšieho zápasu Ligy národov 2018/19 vo Wembley, v ktorom Španieli zdolali Angličanov 2:1.

Shaw si po súboji s Carvajalom na začiatku druhého polčasu udrel hlavu, zostal ležať na trávniku a niekoľko minút ho ošetrovali. Z ihriska ho vyniesli na nosidlách. Druhý polčas sa tak napokon nadstavoval o viac ako desať minút.

Shaw nemusel ísť do nemocnice, vyšetrenia podstúpil ešte v kabíne domáceho tímu. Zostal ale aj neskôr pod dohľadom lekára.

„Ďakujem za všetku podporu. Cítim sa dobre, som v najlepších rukách. Som bojovník, takže sa čoskoro vrátim,“ napísal 24-ročný zadák Manchestru United na sociálnej sieti.

Krátko po zápase upokojil fanúšikov semifinalistu MS 2018 aj tréner Gareth Southgate: „Sedí v kabíne a vyzerá v poriadku. Jeho kolízia a následný pád ale vyzerali naozaj hrozivo.“

Shaw zažil podobnú nepríjemnosť v roku 2016, keď mu v stretnutí s PSV Eindhoven v Lige majstrov nešetrným zákrokom zlomil nohu jeden zo súperov. Shaw nedávno prezradil, že nechýbalo veľa a prišiel by o nohu.

Za Anglicko odohral prvý zápas od septembra 2015, keď nastúpil proti Švajčiarsku. Už v 11. minúte výbornou prihrávkou pripravil otvárací gól pre Marcusa Rashforda.

Španielom hrozí trest, ich fanúšikovia kričali politické heslá

Španielskej futbalovej federácii hrozí finančný postih. Počas sobotňajšieho zápasu Ligy národov v londýnskom Wembley proti Anglicku (2:1) skandovali fanúšikovia hostí politické heslá – „Gibraltar Espaňol“, teda „Gibraltár je španielsky“.

Španielsko sa dlhodobo snaží získať o Británie späť územie Gibraltáru, o ktoré prišlo Utrechtskou zmluvou v roku 1713. Teritórium leží na južnom cípe Španielska neďaleko Afriky a je zámorským územím Spojeného kráľovstva. Strategická poloha mu umožňuje kontrolovať Gibraltársku úžinu, spojenie medzi Stredozemným morom a Atlantikom.

V sektore hostí vo Wembley sedeli stovky fanúšikov Španielska a mnohí z nich približne od 75. minúty kričali heslá, žiadajúce pripojiť Gibraltár späť k Španielsku. Obe krajiny sa o územie dlhodobo sporia a z dôvodu napätia medzi nimi sa futbalové reprezentácie nemôžu stretnúť v jednej kvalifikačnej skupine MS alebo ME.

#UEFA Liga národov #Luke Shaw
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk