Superpohár UEFA oslavuje Atlético. Realu zmarilo šancu na hetrik

Hráči Atlética Madrid sa stali víťazmi futbalového Superpohára UEFA 2018. V estónskom Talline španielsky vicemajster v stredu večer zdolal mestského rivala Real Madrid 4:2 po predĺžení.

15.08.2018 23:43
Atlético Madrid Foto: ,
Radosť futbalistov Atlética Madrid zo zisku Superpohára UEFA.

V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2. Atlético Madrid získalo uvedenú trofej tretíkrát (predtým aj v rokoch 2010 a 2012) a v bilancii sa dostalo na štvrtú priečku na úroveň FC Liverpool. Viackrát v tejto súťaži triumfovali len AC Miláno a FC Barcelona (obaja päťkrát) a Real Madrid (štyrikrát). Atlético zabránilo Realu získať tretí Superpohár za sebou.

Zaujímavosťou je, že v riadnom hracom čase sa o víťazovi futbalového Európskeho superpohára nerozhodlo deviatykrát, štvrtýkrát za ostatných šesť rokov. Iba raz prišli na rad aj pokutové kopy (v roku 2013 v Prahe zvíťazil Bayern Mníchov nad FC Chelsea, pozn.), zostávajúcich osem meraní síl vrátane stredajšieho madridského derby prinieslo víťaza v extra tridsaťminútovke.

Superpohár UEFA korisťou Atlética Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Superpohár UEFA pred zápasom Atlética Madrid s...

Duel v Talline mal expresný gólový úvod. Obrana Realu si neustrážila Diega Costu a ten z ostrého uhla prekonal brankára Keylora Navasa už v 49. sekunde. Dosiahol tak najrýchlejší gól v histórii súbojov o Európsky superpohár, doterajším maximom bol zásah Évera Banegu z FC Sevilla v tretej minúte spred troch rokov z neúspešného súboja proti FC Barcelona.

Realu sa ešte v prvej časti podarilo vyrovnať, keď Gareth Bale využil svoju rýchlosť na pravom krídle, jeho center našiel hlavu Karima Benzema a bolo 1:1.

„Biely balet“ sa ujal vedenia v 63. minúte, keď stopér Sergio Ramos premenil pokutový kop nariadený za hru rukou obrancom Juanfranom. Ten v 79. minúte našiel striedajúceho Ángela Correu, cez ktorého sa lopta dostala k Diegovi Costovi a ten druhým gólom v zápase vyrovnal na 2:2 a poslal ho do predĺženia.

V prvej časti predĺženia si defenzíva Realu nedala pozor na Saúla Ňígueza a ten po prihrávke od Thomasa Parteyho poslal Atlético do najtesnejšieho vedenia. O šesť minút neskôr prišla ďalšia kontra „Los colchoneros“ s gólovou koncovkou Kokeho. V ďalšom priebehu si Atlético umnou hrou ustrážilo získaný náskok a z Tallinnu do Madridu odcestovalo so získanou trofejou.

Európsky superpohár 2018

Real Madrid – Atlético Madrid 2:4 po predĺžení (2:2, 1:1), Atlético Madrid získalo Európsky superpohár

• Góly: 27. Benzema, 63. Sergio Ramos (z pok. kopu) – 1. a 79. Diego Costa, 98. Saúl Ňíguez, 104. Koke, ŽK: 35. Asensio, 54. Marcelo, 90.+ Ceballos, 101. Modrič, 112. Sergio Ramos – 60. Correa, 62. Diego Costa, 105.+ Vitolo, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)
  • Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – T. Kroos (102. Mayoral), Casemiro (76. Ceballos), Isco (83. Lucas Vázquez) – Bale, Benzema, Asensio (57. Modrič)
  • Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Savič, Godín, Lucas Hernández – Lemar (90.+ Thomas Partey), Rodri Hernández (71. Vitolo), Saúl Ňíguez, Koke – Diego Costa (109. José Giménez), Griezmann (57. Correa)
Viac na túto tému: #Real Madrid #atlético madrid