Trnava chce Vaceka na hosťovanie, Slask nesúhlasí, že má hradiť väčšinu platu

08.08.2018 15:00
Spartak Trnava, fanúšikovia
Ilustračné foto Autor: ,

Český futbalový stredopoliar Kamil Vacek by sa mohol sťahovať z poľského klubu Slask Vroclav do tímu úradujúceho slovenského šampióna FC Spartak Trnava. Už cez víkend to naznačil generálny manažér "andelov" Pavel Hoftych.

„Je to jeden z futbalistov, ktorý je v našom zornom uhle, tréner Radoslav Látal ho pozná z poľskej ligy,“ povedal 51-ročný funkcionár.

Vacek má v životopise angažmány v Sparte Praha, Chieve Verona či Maccabi Haifa, no vo Vroclave sa ocitol na „vedľajšej koľaji“. Kouč Tadeusz Pawlowski otvorene priznal, že pre českého legionára nemá miesto v kádri, pretože má lepších hráčov do stredu poľa. Vacek v Poľsku pôsobil aj v Piaste Gliwice, kde ho viedol práve súčasný kouč Spartaka Látal.

Trnavčania podľa Przegladu Sportowého majú záujem o sezónne hosťovanie, no sú ochotní prevziať iba menšiu časť z jeho vysokého platu. Zvyšok by mal naďalej platiť Slask, čo je pre Vroclavčanov neprijateľné. Podľa spomenutého zdroja Vacek momentálne mesačne berie okolo 70-tisíc zlotých (približne 16 500 eur, pozn).

„Zatiaľ neprišla žiadna ponuka na transfer,“ povedal športový riaditeľ Slasku Dariusz Sztylka. Ako ďalej píše Przeglad Sportowy, Slask nechcel ďalej pasívne vyčkávať na ponuku z Trnavy. Hráčovi navrhol predčasné ukončenie zmluvy s vyplatením odstupného vo výške piatich mesačných platov, ale Vacek nesúhlasil. „Škoda, pretože to bola kompromisná ponuka,“ doplnil Sztylka.

Slask však naďalej má na českého futbalistu „páku“. Ak Vacek počas roka nenastúpi v 10 % zápasov, klub s ním bude môcť rozviazať kontrakt. „Stále verím, že sme schopní komunikovať,“ dodal Dariusz Sztylka.

#Slask Vroclav #Kamil Vacek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku