Kauza Özil je iba pokrytectvo médií. Skončime s diskusiami, vyzval Müller

04.08.2018 10:20
Mario Gómez, Thomas Müller
Thomas Müller (vpravo) a Mario Gómez po prehre s Južnou Kóreou. Autor: ,

Nemecký futbalový reprezentant Thomas Müller označil rozruch okolo Mesuta Özil za pokrytectvo médií.

Stredopoliar londýnskeho Arsenalu Özil vyvolal vášne po zverejnení fotografie s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Vyvolal tým vlnu ráznej kritiky po ktorej ukončil kariéru v národnom tíme.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Gelenkirchenu s tureckými koreňmi to zdôvodnil rasizmom a neférovým zaobchádzaním. Jeho rozhodnutie vyvolalo búrku emócii a ostrých vyhlásení.

Prezident Bayernu Uli Hoeness povedal, že Özilov odchod z „repre“ ho nemrzí, pretože aj tak za nič nestál. Naopak, hráča sa zastal samotný Erdogan, Turecký futbalový zväz aj jeho klubový tréner Unai Emery.

Úplne iný pohľad ponúkol Müller, ktorý za eskaláciou kauzy vidí bulvár.

„Je pravda, že všetci zainteresovaní reagovali trochu nešťastne, ale nemecký zväz sa snažil celú vec upokojiť. Novinári to však stále nafukujú. Dookola sa pýtajú tie isté otázky. Samozrejme, je to dobré pre predajnosť, no je to od nich pokrytecké,“ cituje 28-ročného Müllera portál Goal.com.

Müller zároveň priznal, že o Özilovi bola reč aj v šatni medzi hráčmi, zďaleka však nie taká vášnivá, ako v spoločnosti: „My z toho nerobíme veľkú vedu. Iste, rozprávali sme sa o tom, a stále rozprávame, ale nedramatizujeme to. V každom prípade by sa mali skončiť tieto diskusie. Chceme sa sústrediť na futbal, pretože rasizmus v národnom tíme nikdy nebol.“

#Mesut Özil #Thomas Müller #nemeckí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku