Higuaín údajne akceptoval ponuku AC Miláno, mieri na hosťovanie s opciou

31.07.2018 17:54
Gonzalo Higuaín
Gonzalo Higuaín. Autor: ,

Argentínsky futbalový útočník Gonzalo Higuaín podľa informácií televízie Sky Italia súhlasil s presunom do AC Miláno, kde by mal počas nasledujúcej sezóny hosťovať.

„Rossoneri“ zaplatia za služby juhoamerického kanoniera sumu približne 18 až 20 miliónov eur. Ak s ním budú spokojní, o rok v lete ho môžu kúpiť natrvalo za 36 miliónov eur.

Tridsaťročný zakončovateľ bol v priebehu ostatných dní spájaný aj s prestupom do londýnskej Chelsea, ale napokon by mal byť súčasťou väčšieho transferu medzi Juventusom a AC Miláno.

Z turínskeho klubu na San Siro by sa mal okrem neho sťahovať aj stredný obranca Mattia Caldara. Opačným smerom mieri stopér Leonardo Bonucci, ktorý do Milána prišiel iba vlani práve z Juventusu a v tíme vtedajšieho kouča Vincenza Montellu sa stal okamžite kapitánom.

Higuaín pôsobí na talianskych trávnikoch od sezóny 2013/14 a v Serie A nastrieľal v 177 zápasoch 111 gólov v dresoch Neapola a Juventusu. V predchádzajúcom ročníku najvyššej súťaže na Apeninskom polostrove odohral za „Starú dámu“ 35 duelov, v ktorých dosiahol 16 presných zásahov.

#Juventus Turín #AC Miláno #Gonzalo Higuaín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku