Ronaldo dostal za daňové úniky dva roky, do väzenia však nepôjde

15.06.2018 17:07
Cristiano Ronaldo
Útočník Realu Cristiano Ronaldo. Autor: ,

Futbalista Cristiano Ronaldo dostal v Španielsku za daňové úniky po dohode s úradmi trest na dva roky vo väzení. Za mreže portugalská hviezda Realu Madrid nemusí, keďže podľa španielskych zákonov si môžu odsúdení za nenásilné činy s doteraz čistým registrom odpykať tresty do dvoch rokov na podmienku na slobode.

Zaplatí však pokutu 18,8 milióna eur. Informuje o tom denník El Mundo, dohodu medzi hráčom a úradmi musí ešte podpísať riaditeľ finančného úradu.

Tridsaťtriročný Ronaldo sa podľa obvinenia v rokoch 2011 až 2014 vyhýbal plateniu daní z osobných práv, za čo mu hrozil trest až na tri a pol roka a pokuta 28 miliónov eur.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty pôvodne previnenie odmietol s vysvetlením, že len využil možnosť, ktorú počas jeho predchádzajúceho pôsobenia v Manchestri United považovali britské úrady za „legálne a legitímne“. V máji sa však k daňovým únikom priznal a následne dospel s úradmi k dohode.

Podobný trest dostal pred dvoma rokmi v Španielsku aj Ronaldov rival v boji o najlepšieho futbalistu sveta Lionel Messi z Barcelony, ktorý bol za úniky vo výške 4,1 milióna eur odsúdený na trest 21 mesiacov. Ani on za za mreže ísť nemusel, súd mu namiesto väzenia vymeral pokutu štvrť milióna eur.

#Cristiano Ronaldo #Manchester United #Real Madrid
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Kytica Jesona 7

Kytica Jesona 7

18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk