Najvyššia prehra v ére samostatnosti! Česi si spravili s Austráliou hanbu

Futbalisti Austrálie vyhrali v prípravnom dueli pred MS 2018 na neutrálnom ihrisku v rakúskom St. Pöltene nad Českom 4:0.

01.06.2018 15:46 , aktualizované: 23:18
Austrália, Česko Foto: ,
Momentka zo zápasu Austrália - Česko.

Česká republika, ktorá utrpela najvyššiu prehru v samostatnej histórii, bude súperom Slovenska v novovytvorenej lige národov.

Ďalší účastník MS Kórejská republika prehrala s Bosnou a Hercegovinou 1:3.

Francúzski futbaloví reprezentanti zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase v Nice nad Talianskom 3:1.

Domáci mali výborný štart do duelu, skóre otvoril už vo 8. minúte Samuel Umtiti a Antoine Griezmann zvýšil o 20 minút z jedenástky na 2:0. Hostia znížili zásluhou Leonarda Bonucciho desať minút pred polčasom, no po hodine hry rozhodol o triumfe „galského kohúta“ Ousmane Dembélé.

Francúzsko sa stretne ešte 9. júna s USA v Lyone. Na MS v Rusku sa predstaví v C-skupine s Austráliou, Peru a Dánskom.

Prípravné zápasy – piatok

St. Pölten:

Austrália – Česko 4:0 (1:0)
Góly: 32. a 72. Leckie, 54. Nabbout, 80. Jugas (vlastný)
Austrália: Ryan – Risdon (76. Degenek), Milligan, Sainsbury, Behich – Luongo, Rogic (66. Irvine), Mooy – Leckie (84. Arzani), Nabbout (61. Maclaren), Kruse (73. Petratos)
ČR: Koubek – Bořil, Kalas, Jugas, Novák – Hušbauer, Barák (57. Sýkora), Darida – Schick (75. Šural), Krmenčík (46. Jankto), Kopic (82. Hořava)

Kórejská republika – Bosna a Hercegovina 1:3 (1:2)
Góly: 30. Jae-Sung Lee – 28. 45.+1, 79. Višča

India – Čínsky Tchaj-pej 5:0

Gruzínsko – Malta 1:0 (0:0)
Gól: 89. Kashia (11 m), ČK: 54. Gvilia (Gruzínsko)

Francúzsko – Taliansko 3:1 (2:1)
Góly: 8. Umtiti, 29. Griezmann (z 11m), 63. Dembélé – 36. Bonucci