Dobré správy z Anglicka. Ferguson po operácii už nie je v kóme a komunikuje

08.05.2018 10:49
Alex Ferguson
Sir Alex Ferguson. Autor: ,

Legendárny futbalový tréner Sir Alex Ferguson po víkendovej urgentnej operácii pre krvácanie do mozgu už nie je v kóme a komunikuje s okolím.

Informuje o tom web periodika The Daily Mail s odvolaním sa na Fergusonových priateľov. Ferguson zostáva naďalej na jednotke intenzívnej starostlivosti v Kráľovskej nemocnici v Salforde.

Sedemdesiatšes­ťročného rodáka z Glasgowa v sobotu previezli sanitkou z jeho domu vo Wilmslowe najprv do obvodnej nemocnice v Macclesfielde a neskôr v policajnom sprievode do Salfordu, kde podstúpil operáciu.

„Procedúra prebehla veľmi dobre, no istý čas bude potrebovať intenzívnu starostlivosť pre úplné zotavenie. Jeho rodina prosí o rešpektovanie súkromia,“ referovali ešte v sobotu oficiálne kanály manchesterského klubu. Želanie skorého uzdravenia pre Fergusona spojilo mnoho jeho bývalých zverencov či kolegov.

Ferguson mimoriadne úspešne viedol Manchester United od roku 1986 až do roku 2013, keď ukončil aktívnu trénerskú činnosť. „Červených diablov“ priviedol k trinástim anglickým titulom. Trikrát triumfoval aj v škótskej lige s Aberdeenom.

#Alex Ferguson
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk