Slovan doma remizoval so Spartakom. O finalistovi sa tak rozhodne v Trnave

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava doma remizovali s hráčmi Spartaka Trnava 1:1 v stredajšom úvodnom stretnutí semifinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018.

04.04.2018 20:32
Slovan, Trnava Foto: ,
Na snímke vľavo Aleksandar Čavrič zo Slovana a Vachtang Čanturišvili z Trnavy.

Obhajca celkového triumfu sa dostal do vedenia v úvode zápasu vďaka zásahu Aleksandara Čavriča, ktorý zužitkoval prihrávku Andraza Šporara.

Výhodnú pozíciu do odvety zabezpečil pre Spartak Marvin Egho v závere duelu po rohovom kope. Druhý zápas je na programe v stredu 18. apríla na pôde Trnavy.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:1 (1:0)
Góly: 10. Čavrič – 81. Egho, ŽK: 21. Holman, 41. De Kamps – 17. Pehlivan, rozhodovali: D. Sedlák – Peter Kováč, Chládek
Slovan: Šulla – B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič – De Kamps (70. Nono) – Ibrahim Rabiu (83. Hološko), Holman (74. V. Savičevič) – Čavrič, Šporar, Moha
Trnava: M. Chudý – A. Kadlec, M. Oravec, Godál, Čivič – A. Sloboda, Pehlivan – Jirka (90.+ Ofosu), Yilmaz (75. Š. Pekár), Čanturišvili – Egho (88. Lovás)

Hlasy trénerov

Martin Ševela, tréner Slovana Bratislava: „Mali sme dobrý vstup do zápasu a vytvorili sme si niekoľko pološancí. Z jednej z nich sa nám podarilo dať gól. V druhom polčase sme chceli v tomto zámere pokračovať, vytvoriť si ďalšie šance a opäť skórovať. Nepodarilo sa nám však splniť pohárovú matematiku – doma neinkasovať. V závere stretnutia nám Trnava začala robiť problémy, pred našou bránkou boli závary a o vyrovnávajúci gól sme si naozaj koledovali. Remíza však svedčí priebehu zápasu, všetko je otvorené a rozhodne sa v Trnave. Určite tam bude lepšie ihrisko, lebo naši technickí hráči, najmä v strede poľa, potrebujú kvalitu. Aj do odvety pôjdeme s cieľom zvíťaziť.“

Nestor El Maestro, tréner Spartaka Trnava: „Slovan má nesporne silné mužstvo. V prvom polčase nebola hra podľa našich noriem, v druhom už áno, vieme byť bojovnejší. Myslím si, že remíza je zaslúžená. Všetko je otvorené, čaká nás odveta. Máme stále šancu postúpiť do finále. Ak by sa nám to podarilo, bola by to senzácia.“

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #Slovnaft Cup 2017/2018