Tréner Argentíny pred MS: Na Messiho mieri revolver. Ak ich nevyhrá, zabije ho

27.03.2018 11:20
Jorge Sampaoli, Lionel Messi
Tréner Jorge Sampaoli s Lionelom Messim na tréningu Argentíny. Autor: ,

Tréner argentínskej reprezentácie Jorge Sampaoli je presvedčený, že na hlavu jeho najväčšej hviezdy Lionela Messiho mieri pomyselný revolver s označením MS 2018 v Rusku.

Hviezdny hráč FC Barcelona v minulosti zozbieral množstvo úspechov na klubovej úrovni, výraznejší reprezentačný mu však chýba. Trikrát si vyslúžil striebornú medailu na Copa América a rovnako druhý skončil aj na ostatných majstrovstvách sveta v Brazílii v roku 2014.

Jedinou výnimkou bol olympijský turnaj v Pekingu 2008, odkiaľ si Argentína priniesla zlaté medaily. Na olympijských turnajoch vo futbale však z dôvodu vekového ohraničenia nemôžu hrať všetci najlepší futbalisti.

„Na Messiho hlavu mieri revolver, ktorý sa nazýva majstrovstvá sveta. Ak ich nevyhrá, pištoľ vystrelí a zabije ho. Pre tento tlak si nemôže naplno vychutnať svoj talent. Negatívnosť okolia mu škodí,“ bráni Sampaoli svojho najdôležitejšieho zverenca na stránkach denníka Marca.

Ako však následne upozornili viaceré médiá, Messi si tento tlak spojený so ziskom titulu majstra sveta spôsobuje taktiež sám. Aj keď to doteraz nemal vo zvyku, v ostatnom čase už niekoľkokrát „veľkohubo“ vyhlásil, že ho na MS v Rusku nezaujíma nič okrem zlatej medaily.

„Mám pocit, že ak nevyhráme MS v Rusku, jedinou možnosťou bude vzdať sa národného tímu,“ povedal Messi v nedávnom programe La Cornisa, odvysielanom televíznou spoločnosťou América.

Pred utorňajším medzištátnym prípravným duelom v Madride proti Španielsku znova zdupľoval svoje slová pred zástupcami médií.

„Teraz alebo nikdy. Naša generácia pomaly končí, nastanú hráčske zmeny. Dlhujeme to sami sebe, nie ľuďom doma v Argentíne. Vždy do toho dávame maximum, boli sme v troch finále. Chceme zistiť, ako chutí triumf na MS. Byť tak blízko a nevyhrať ich bolo pre nás sklamaním. Dúfame, že to teraz zmeníme,“ cituje denník AS slová Messiho, ktorý je už po nedávnych svalových problémoch v poriadku.

#Lionel Messi #Jorge Sampaoli #argentínski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Amore farebné ruže

Amore farebné ruže

29,99
Perla žlté  ruže

Perla žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk