Video je zásadná zmena. MS nesmú byť použité ako experiment, apeluje Blatter

01.03.2018 13:53

Bývalý šéf Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter vyzval futbalových "zákonodarcov", aby odmietli zavedenie systému videoasistenta rozhodcu (VAR) na tohtoročných MS v Rusku.

Čakanie na verdikt videoasistenta rozhodcu...
Čakanie na verdikt videoasistenta rozhodcu počas zápasu Pohára konfederácií FIFA medzi Kamerunom a Nemeckom v júni minulého roka. Autor: SITA/AP, Thanassis Stavrakis

O budúcnosti tejto technológie má v sobotu v Zürichu rozhodnúť Medzinárodný výbor pre pravidlá futbalu (IFAB).

„Môj osobný apel pre IFAB, strážcov pravidiel hry – MS nesmú byť použité ako experiment na takúto zásadnú zmenu: VAR,“ napísal na sociálnej sieti Blatter, ktorý stál na čele FIFA 17 rokov. V roku 2015 odstúpil po obvineniach z korupcie. Dostal dištanc na šesť rokov.

Skúšobné zavedenie videorozhodcov v Nemecku, Taliansku a Anglicku prinieslo aj sporné verdikty a malo zmiešané ohlasy. Napriek tomu je súčasný prezident FIFA Gianni Infantino veľký fanúšik technológie a chce ju presadiť aj na MS. Šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin naopak vidí viacero problémov a VAR sa nebude používať v budúcom ročníku Ligy majstrov.

FAB pravdepodobne umožní národným zväzom, aby mohli systém asistenčného videorozhodcu použiť podľa vlastného uváženia vo všetkých súťažiach, pripomenula agentúra DPA.

#Sepp Blatter #videorozhodca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
36,99
Kytica Zimona 25

Kytica Zimona 25

29,99
Orchidea  ružová  na vysoko

Orchidea ružová na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk