Kto povedie taliansku reprezentáciu? Zrejme Conte z Chelsea

27.02.2018 12:10
Antonio Conte
Antonio Conte. Autor: ,

V Taliansku sa čoraz častejšie hovorí o návrate Antonia Conteho na post trénera futbalovej reprezentacie štvornásobných majstrov sveta. Na EURO 2016 "squadra azzurra" pod jeho vedením vyradila Španielsko a postúpila do štvrťfinále.

Po skončení šampionátu sa Conte ujal kromidla v londýnskej Chelsea a v uplynulej sezóne priviedol „The Blues“ k zisku titulu. V tomto ročníku Premier League sa však jeho zverencom nedarí podľa predstáv a nad Conteho budúcnosťou na Stamford Bridge visí otáznik.

„Zatiaľ som sa nerozhodol pre žiadne konkrétne meno, ale podľa môjho názoru by Conte bol najlepšia voľba pre taliansku reprezentáciu. V priebehu niekoľkých mesiacov s ním určite budem debatovať na túto tému,“ citovala agentúra AP slová vicekomisára Talianskej futbalovej federácie Alessandra Costacurtu.

Ďalšími adeptmi sú Roberto Mancini, Carlo Ancelotti a Claudio Ranieri. „Conte má výhodu, že už vie, aké to je viesť národný tím. Nechcem tým však povedať, že s voľbou Manciniho alebo Ancelottiho by som nebol spokojný,“ dodal bývalý obranca milánskeho AC.

#Antonio Conte #Roberto Mancini #talianski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku