Kto povedie taliansku reprezentáciu? Zrejme Conte z Chelsea

27.02.2018 12:10
Antonio Conte
Antonio Conte. Autor: ,

V Taliansku sa čoraz častejšie hovorí o návrate Antonia Conteho na post trénera futbalovej reprezentacie štvornásobných majstrov sveta. Na EURO 2016 "squadra azzurra" pod jeho vedením vyradila Španielsko a postúpila do štvrťfinále.

Po skončení šampionátu sa Conte ujal kromidla v londýnskej Chelsea a v uplynulej sezóne priviedol „The Blues“ k zisku titulu. V tomto ročníku Premier League sa však jeho zverencom nedarí podľa predstáv a nad Conteho budúcnosťou na Stamford Bridge visí otáznik.

„Zatiaľ som sa nerozhodol pre žiadne konkrétne meno, ale podľa môjho názoru by Conte bol najlepšia voľba pre taliansku reprezentáciu. V priebehu niekoľkých mesiacov s ním určite budem debatovať na túto tému,“ citovala agentúra AP slová vicekomisára Talianskej futbalovej federácie Alessandra Costacurtu.

Ďalšími adeptmi sú Roberto Mancini, Carlo Ancelotti a Claudio Ranieri. „Conte má výhodu, že už vie, aké to je viesť národný tím. Nechcem tým však povedať, že s voľbou Manciniho alebo Ancelottiho by som nebol spokojný,“ dodal bývalý obranca milánskeho AC.

#Antonio Conte #Roberto Mancini #talianski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk