Kozákov vnuk zrazil ženu, s vážnymi zraneniami skončila v nemocnici

29.01.2018 13:42

Vnuk trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka Ján Lesniak zrazil v Košiciach 52-ročnú ženu, ktorá skončila v nemocnici s vážnymi zraneniami.

Podľa lekárov je v stabilizovanom stave, no zo zranení sa bude zotavovať minimálne rok a pol. Manžel poškodenej dodal, že Lesniak sa ani neospravedlnil, hoci išiel značne rýchlo.

Prítomnosť alkoholu u žiadneho z účastníkov nehody nezistili. Osemnásťročný futbalista, ktorý pôsobí v staršom doraste 1. FC Tatran Prešov, narazil do otvorených dverí zaparkovaného vozidla, z ktorého jeho majiteľka vyberala batožinu. Vodičský preukaz pritom dostal iba pred pol rokom.

Lesniak nehodu spôsobil údajne svojou nepozornosťou. Incident sa pritom odohral neďaleko jeho bydliska v úseku, kde je povolená maximálna rýchlosť 30 km/h.

„Pred jedným z obytných domov radovej zástavby, pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovaniu situácie v cestnej premávke, prednou časťou svojho vozidla narazil do otvorených bočných dverí v tom čase sčasti na vozovke a sčasti na chodníku zaparkovaného vozidla. VW Sharan, pri ktorých stála a z vozidla vyberala batožinu 52-ročná Košičanka,“ povedala podľa portálu kosicednes.sk košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Na obidvoch automobiloch vznikla škoda vo výške 11-tísic eur.

„Manželka zaparkovala dvoma kolesami na chodníku, vystúpila z auta a vyberala nákup. Zrazu sa chlapec privalil zozadu a trafil do dverí tak, že ich ohol do jednej tretiny, vytrhol ich z pántov a manželku doslova zroloval medzi dvoma autami,“ hneval sa pre 1.pluska.sk manžel poškodenej.

„Sme v kontakte s rodinou zranenej ženy. Syn je po nehode v šoku. Je nám to všetko veľmi ľúto,“ povedal pre kosicednes.sk Ján Lesniak st., otec futbalistu a niekdajší športový riaditeľ FC VSS Košice.

#Ján Lesniak #Ján Kozák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Lady farebné orchidey

Lady farebné orchidey

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk