Žilina predáva svoj veľký talent. Mladý Špalek mieri do talianskej Brescie

22.01.2018 06:50, aktualizované: 20:49
Pierre Bengtsson, Nikolas Špalek
Pierre Bengtsson (vľavo) z FC Kodaň a Nikolas Špalek v šprintérskom súboji v prvom zápase v Žiline. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Nicolas Špalek bude vo svojej kariére pokračovať v talianskom druholigovom klube Brescia Calcio.

Prestup čoskoro 21-ročného krídelníka (nar. 12. februára 1997) v pondelok večer prostredníctvom svojho webu potvrdil jeho doterajší zamestnávateľ MŠK Žilina. Rodák zo Šale, ktorý v minulosti hrával aj za FC Nitra a FC Spartak Trnava, podpísal v Brescii kontrakt do 30. júna 2021.

Pod Dubňom pôsobil tri roky; odohral 103 súťažných zápasov, v ktorých strelil 22 gólov a na 23 prihral. Na Apeninskom polostrove začne v klube, v ktorom v minulosti pôsobil aj Marek Hamšík.

„Niko bol u nás už tretí rok a mal ambíciu posunúť sa ďalej. Po vzájomných rozhovoroch o záujme z talianskej Brescie, ktorá mu vyhovovala, sa napokon rozhodol súhlasiť s prestupom. V novom pôsobisku mu želáme veľa šťastia,“ povedal športový manažér MŠK Karol Belaník. Talianske médiá referovali o odstupnom v rozpätí 1 až 1,5 milióna eur.

„Bol som rád, že sa Brescia o mňa zaujíma. Je to pre mňa nová výzva, budem sa snažiť čo najviac napredovať. S takým cieľom som prišiel aj do Žiliny a podarilo sa to. Budem sa snažiť na to nadviazať,“ skonštatoval Špalek a zaspomínal si na ostatné tri roky:

„Bolo toho veľmi veľa, získali sme titul, mám tu veľa kamarátov, bude mi to veľmi chýbať. Toto môže byť ďalší dobrý krok v mojej kariére. Bude to o tom, či budem naďalej makať a pracovať na sebe.“ Brescia bojuje o zotrvanie v Serie B, patrí jej 18. miesto v 22-člennom pelotóne.

#mšk žilina #Brescia #Nikolas Špalek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku