Real blamáž na MS klubov nedopustil. Zápas s Al-Džazírou otočili Ronaldo a Bale

Futbalisti Realu Madrid postúpili do finále majstrovstiev sveta klubov v Spojených arabských emirátoch. Obhajcovia trofeje otočili semifinále s domácou Al-Džazírou a vyhrali 2:1 vďaka gólom Cristiana Ronalda a Garetha Bala z druhého polčasu.

13.12.2017 20:06 , aktualizované: 20:43
Gareth Bale, Real Madrid Foto: ,
Gareth Bale strieľa druhý gól Realu.

V sobotu sa favorizovaný španielsky tím stretne s brazílskym Grémiom a ako prvý tím v histórii môže po roku zopakovať triumf na turnaji kontinentálnych šampiónov.

Úradujúci víťaz Ligy majstrov s väčšinou opôr v zostave mal od začiatku drvivú prevahu, ale domácich niekoľkokrát zachránil gólman Ali Chásif či bránková konštrukcia.

Arbiter navyše v prvom polčase Reale neuznal dva góly – Benzemov po útočnom faule Ronalda a Casemirov kvôli ofsajdu po konzultácii s videorozhodcom.

Hráči Al-Džazíry z ojedinelej útočnej akcie vo 41. minúte otvorili skóre. Búsúfa využil zaváhanie obrany, posunul loptu na Romarinha a ten umiestnenou strelou prekonal Navasa.

Madridské mužstvo začalo druhý polčas lepšie a v 53. minúte vyrovnal Ronaldo po Modričovej prihrávke. Smolu v zakončení potom mal Benzema, ktorý dvakrát počas troch minút trafil tyčku.

Až v 81. minúte dokonal obrat striedajúci Bale tesne po svojom príchode na ihrisko. Gól útočníkovi pripravil ďalší náhradník Vázquez.

„Biely balet“ sa v sobotu o 18.00 h SEČ vo finále stretne s brazílskym Grémiom Porto Alegre. Al-Džazíra bude v rovnaký deň od 15.00 h SEČ hrať s mexickým tímom FC Pachuca o konečné tretie miesto.