Kremeľ hostí ostro sledovaný žreb skupín MS. Neymar sa nebojí nikoho

, 30.11.2017 15:41
MS 2018, žreb
Informačná tabuľa k dejisku žrebu MS 2018 na Červenom námestí v Moskve. Autor: ,

V koncertnej sieni Kremeľského paláca v Moskve v piatok vyžrebujú základné skupiny futbalových majstrovstiev sveta 2018.

Slávnostný ceremoniál sa začne o 16.00 a sprevádzať ním bude okrem iných anglický reprezentant a najlepší strelec šampionátu z roku 1986 Gary Lineker.

Spolu s ním sa moderovania večera ujme aj ruská športová novinárka Maria Komandná. Asistovať im budú slávne futbalové hviezdy minulosti i súčasnosti, ako sú napríklad Diego Maradona, Gordon Banks, Laurent Blanc, Diego Forlán či Fabio Cannavaro.

Kvalifikované mužstvá pred žrebom rozdelili do štyroch košov podľa októbrového poradia v rebríčku FIFA. Z nich bude do každej z ôsmich základných skupín vyžrebovali po jednom tíme. S výnimkou Európy, ktorá má najviac zástupcov, sa v skupine nemôžu stretnúť tímy z rovnakého kontinentu.

Vlk Zabivaka, maskot MS 2018, v dejisku žrebu.
Vlk Zabivaka, maskot MS 2018, v dejisku žrebu. Autor: SITA/AP, Pavel Golovkin

V prvom koši je okrem usporiadateľského Ruska aj obhajca titulu Nemecko, Brazília, Portugalsko, Argentína, Belgicko, Poľsko a Francúzsko. V druhom sú Španielsko, Peru, Švajčiarsko, Anglicko, Kolumbia, Mexiko, Uruguaj, Chorvátsko. V treťom Dánsko, Island, Kostarika, Švédsko, Tunisko, Egypt, Senegal a Irán. V poslednom potom Srbsko, Nigéria, Austrália, Japonsko, Maroko, Panama, Kórea a Saudská Arábia.

„Už sa nemôžem dočkať, keď sa dozviem, proti komu budeme hrať. Zvoláme rodinu s priateľmi, urobíme si popcorn a budeme to sledovať v televízii,“ povedal na webe FIFA brazílsky útočník Neymar.

Nad možnými súpermi nešpekuluje. „Sme pripravení čeliť komukoľvek. Nikoho sa nebojíme. Navyše sú to majstrovstvá sveta a sú tu len tie najlepšie tímy,“ vyhlásil.

„Nie som nervózny, nelieta mi pulz hore-dole a ani sa kvôli tomu nebudím v noci,“ povedal tréner nemeckých majstrov sveta Joachim Löw pred štvtkovým odletom do Moskvy.

Joachim Löw.
Joachim Löw. Autor: SITA/AP, Peter Morrison

„Skôr som plný očakávania, pretože pre nás majstrovstvá konečne dostane konkrétnu tvár a budeme môcť začať s prípravou,“ do­dal.

Pred žrebom je päťdesiatsedem­ročného koučovi jedno, či Nemecko bude mať v skupine Španielsko alebo nováčika z Panamy. Jeho tím totiž pôjde na šampionát s jasným cieľom – stať sa prvým obhajcom trofeje od roku 1962, keď sa to podarilo Brazílii. „Všetko podriaďujeme tomu, aby sme sa v Rusku zase stali majstrami sveta,“ vyhlásil Löw.

Na šampionáte budú prvýkrát od roku 1958 chýbať štvornásobní majstri sveta Taliani a kvalifikáciou neprešli ani strieborní a bronzoví medailisti z posledných dvoch šampionátov Holanďania. Prvýkrát sa naopak predstaví Island a Panama, zatiaľ čo Peru sa na turnaji objaví po 36 rokoch.

Rozdelenie do výkonnostných košov pred žrebom MS:

  • 1. kôš: Rusko (organizátor – 65. miesto v renkingu FIFA), Nemecko (1.), Brazília (2.), Portugalsko (3.), Argentína (4.), Belgicko (5.), Poľsko (6.), Francúzsko (7.)
  • 2. kôš: Španielsko (8.), Peru (10.), Švajčiarsko (11.), Anglicko (12.), Kolumbia (13.), Mexiko (16.), Uruguaj (17.), Chorvátsko (18.)
  • 3. kôš: Dánsko (19.), Island (21.), Kostarika (22.), Švédsko (25.), Tunisko (28.), Egypt (30.), Senegal (32.), Irán (34.)
  • 4. kôš: Srbsko (38.), Nigéria (41.), Austrália (43.), Japonsko (44.), Maroko (48.), Panama (49.), Kórejská republika (62.), Saudská Arábia (63.)
#žreb MS 2018 vo futbale #Neymar #MS 2018 vo futbale
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Baza by The Blond Zebras

Kytica Baza by The Blond Zebras

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk