Rusko trápi rasizmus. Rozhodcovia budú môcť na MS zastaviť zápas

29.11.2017 13:30
Kazaň, štadión
Futbalové MS v Rusku bude hostiť aj štadión v Kazani. Autor: ,

Rozhodcovia budú mať právomoc prerušiť či zastaviť zápasy na futbalových majstrovstvách sveta v roku 2018 v Rusku v prípade diskriminačných incidentov.

Informuje o tom BBC s odvolaním sa na slová prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina. Je to súčasť trojkrokovej procedúry, ktorá dáva možnosť kompetentným predstaviteľom zastaviť, odložiť a odvolať zápas v dôsledku správania fanúšikov, pričom tento model si odskúšali počas letného Pohára konfederácií.

Podľa Infantina sú antidiskriminačné opatrenia pre FIFA „vysoká priorita“. „Budeme veľmi, veľmi dôkladní,“ cituje BBC prvého muža svetového futbalu. „V Rusku môžeme očakávať fair play. Uistíme sa, že sa nestanú žiadne incidenty.“ dodal Infantino.

Po Pohári konfederácií delegovali antidiskriminačných pozorovateľov, ktorí monitorovali kvalifikačné zápasy MS 2018 a vybrané prípravné duely.

Vyškolila ich a koordinovala organizácia bojujúca proti rasizmu vo futbale – FARE (Football Against Racism in Europe). Pozorovatelia posielali správy na disciplinárnu komisiu FIFA aj v prípade, keď zápasy neboli zasiahnuté incidentmi.

FIFA svojho času konštatovala, že úroveň rasizmu v Rusku je „úplne neakceptovateľná“ a ilustrovala to na príklade dnes už bývalého hráča Zenitu Petrohrad, Brazílčana Hulka, ktorý si musel vypočuť rasisticky ladené urážky z hľadiska.

#diskriminácia #Fair Play #Gianni Infantino #MS 2018 vo futbale
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk