Futbalový boháč Tévez v Šanghaji skončil, nepočkal ani na koniec sezóny

28.11.2017 09:56
Carlos Tévez
Carlos Tévez. Autor: ,

Lukratívny angažmán Carlosa Téveza v čínskom tíme Šanghaj Šen-chua je zrejme na konci, aj keď zmluvu má argentínsky futbalista ešte na budúci rok. V nedeľu totiž bývalý útočník Manchestru United, Manchestru City či Juventusu ani nebol pri tom, keď klub získal Čínsky pohár.

Potom, čo nebol nominovaný na odvetný finálový zápas proti Šanghaju SIPG, odletel Tévez domov do Argentíny.

„Nebol v nominácii, tak sa rozhodol odletieť naspäť do Argentíny. Chápem ho, hráč jeho úrovne …,“ povedal dočasný kouč Wu Ťin-kuej, ktorý Šanghaj Šen-chua prevzal v septembri po rezignácii uruguajského trénera Gusa Poyeta. „Tévez odviedol skvelú prácu, zvlášť v pohári. Nie je taký, ako sa o ňom hovorí. Tvrdo pracuje, trénuje dvakrát denne,“ tvrdil Wu Ťin-kuej.

Pritom po svojom nástupe do funkcie hlavného trénera mal k Tévezovi značné výhrady a povedal, že pokiaľ sa nezbaví nadváhy, hrať nebude.

Argentínčan prišiel do Šanghaja tento rok v januári za 84 miliónov eur ako jeden z najdrahších futbalistov histórie a zmluva mu zaručovala 800-tisíc dolárov týždenne.

Svojimi výkonmi však Tévez nenadchol, v čínskej lige odohral len 16 zápasov a dal štyri góly. Jeho tím skončil v tabuľke jedenásty. Až vďaka pohárovému triumfu sa kvalifikoval do ázijskej Ligy majstrov.

#Carlos Tevéz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
139,99
Amore červené ruže Grand

Amore červené ruže Grand

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk