Íri na kolenách. Dáni vyplienili Dublin

Futbaloví reprezentanti Dánska sa stali 30. účastníkom záverečného turnaja budúcoročných majstrovstiev sveta v Rusku. Zverenci trénera Ageho Hareidehosi miestenku na svetový šampionát vybojovali v pondelok triumfom v Dubline nad domácimi Írmi 5:1.

14.11.2017 22:48
Christian Eriksen Foto: ,
Dánsky gólový hrdina Christian Eriksen.

V úvodnom meraní síl doma remizovali 0:0. Domáci futbalisti síce viedli od 6. min presným zásahom Shana Duffyho, ale ešte pred polčasovou prestávkou otočili Andreas Christensen a Christian Eriksen, po zmene strán stredopoliar Eriksen skompletizoval hetrik a konečnú podobu výsledku dal v 89. min z pokutového kopu Nicklas Bendtner.

Dáni sa na MS prebojovali piatykrát v histórii. Brazílii 2014 chýbali, predtým v JAR 2010 sa skončila ich púť v základnej skupine. V minulosti sa na šampionáte predstavili aj v rokoch 1986, 1998 a 2002. Zatiaľ najväčším úspechom výberu Dánska je štvrťfinále vo Francúzsku 1998 a konečná ôsma pozícia. Íri sa nedostali na svoje štvrté MS, naposledy na nich štartovali v roku 2002.

Posledné dve miestenky získajú víťazi interkontinen­tálnych baráží. Austrália bojuje s Hondurasom, Peru s Novým Zélandom.

Kvalifikácia MS 2018 – európska zóna – baráž – odveta:

Írsko – Dánsko 1:5 (1:2)
prvý zápas 0:0, Dánsko postúpilo na MS 2018
Góly: 6. Duffy – 32., 63. a 74. Eriksen, 29. Christensen, 89. Bendtner (z pok. kopu)

Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #írsky futbal #dánsky futbal