Dvojnásobný poplach v Argentíne: Ich hviezda skolabovala, reprezentácia prehrala

14.11.2017 21:04
Sergio Agüero
Sergio Agüero v zápase proti Nigérii. Autor:

Argentínsky útočník Sergio Agüero nedohral prípravný zápas s Nigériou. Dvadsaťdeväťročný futbalista Manchestru City musel cez prestávku zápasu v Krasnodare striedať, pretože podľa médií skolaboval v šatni. Argentína bez neho neudržala vedenie a prehrala 2:4.

Pre Agüera pritom začal zápas skvele a v 36. minúte poslal vicemajstrov sveta do dvojgólového vedenia. Zaznamenal už 36. gól za Argentínu a osamostatnil sa pred Hernanom Crespom na treťom mieste v poradí najlepších strelcov argentínskej reprezentácie. Viac gólov majú na konte iba Gabriel Batistuta (54) a Lionel Messi (61).

Do druhého polčasu už Agüero nezasiahol, pretože údajne skolaboval v šatni a bol prevezený do nemocnice na vyšetrenie. Argentína potom bez svojej hviezdy neudržala vedenie 2:1 a Nigéria v druhom polčase vďaka dvom gólom Iwobiho a jednom Idowua rozhodla o víťazstve.