Všetci preč! Talianske noviny zúrivo hľadajú vinníka a volajú po zmenách

14.11.2017 15:34
Taliansko, smútok, futbal
Obrovský smútok talianskych futbalistov po odvetnom zápase so Švédskom. Autor: ,

Za apokalypsu a národnú hanbu označuje talianska tlač výsledok futbalovej reprezentácie, ktorá prvýkrát od roku 1958 nepostúpila na majstrovstvá sveta. Volá tiež po konci vedenia národnej futbalovej asociácie a trénera národného tímu Gian Piera Venturiho.

„Apokalypsa Azzurri,“ hlása v titulku turínsky denník La Stampa s odkazom na to, že talianska reprezentácia má prezývku Squadra Azzurra. „Národná hanba,“ pridal sa denník Il Messaggero. „Všetci preč,“ vyzval denník Corriere dello Sport funkcionárov.

Taliansko zlyhalo v baráži, keď po prehre 0:1 vo Švédsku nedokázalo dať gól ani doma a bezgólová remíza stačila súperovi k prvému postupu na MS od roku 2006. Naopak Taliansko sa po 60 rokoch na šampionát nepozrie.

„Je to jedna z najčiernejších stránok v našej športovej histórii. Brutálna facka s nevyčísliteľná bolesť pre krajinu, ktorá žije a dýcha futbalom,“ napísal komentátor denníka La Gazzetta dello Sport Andrea Monti.

Najväčšia kritika sa znáša na trénera Venturiho, ktorý baráž nezvládol takticky a od novinárov dostal známku tri z desiatich možných. „Skončí ako jeden z najhorších trénerov reprezentácie v histórii. Ak nie vôbec najhorší,“ píše Gazzetta.

Nepostup na šampionát bude mať podľa bývalého šéfa talianskeho futbalu Franca Carrara aj veľký ekonomický dopad. Krajina príde o 500 až 600 miliónov eur. „A keď sa k tomu pridá nepriamy vplyv, tak to narastie na miliardu,“ citujú médiá Carrara.

Očakáva sa, že v Taliansku výrazne klesne cena televíznych práv na svetový šampionát, ktoré mali pôvodne stáť 175 miliónov eur. Rovnako bude musieť byť prehodnotená zmluva medzi talianskym zväzom a spoločnosťou Puma, ktorá dodáva národnému tímu vybavenie.

#taliansky futbal #MS 2018 vo futbale
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet rose hypericum red

Sweet rose hypericum red

29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk