Penaltová rozprávka. Brankára v rozstrele vylúčili, postup vychytal hráč z poľa

09.11.2017 17:26

Kvalifikačný zápas majstrovstiev Ázie futbalistov do 19 rokov medzi Irakom a Katarom priniesol drámu s nevídaným záverom.

Priamy duel o víťaza C-skupiny sa po riadnom hracom čase skončil remízou 1:1. Oba tímy tak mali v tabuľke rovnaký počet bodov, skóre a Libanon zdolali zhodne 2:0 (Afganistan sa z kvalifikácie odhlásil).

Nasledoval penaltový rozstrel. Katarčania sa v ňom ujali vedenia 3:2 a keď brankár Sehab Mamduh zlikvidoval iracký pokus, vypukla ich nespútaná radosť. Chvíle nadšenia však zakrátko prekazil rozhodca, ktorému sa nepozdával predčasný pohyb Mamduha na bránkovej čiare a nariadil jedenástku opakovať. Gólman navyše videl žltú kartu a keďže bola v zápase druhou, arbiter ho vylúčil.

Katarčania už nemohli striedať, do bránky sa teda postavil hráč z poľa. Rukavice si navliekol Nasser Abdul-Salam a stal sa hrdinom. Opakovanú penaltu zlikvidoval nohami a zabezpečil Katarčanom postup na šampionát. Frustrovaný brankár Mamduh sa pripojil k oslavám z polcesty do šatne…

Radosť, aj keď dodatočnú, si užili napokon aj zdolaní Iračania. Podarilo sa im postúpiť z pozície najlepšieho tímu z druhých miest.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#penalty #katarskí futbalisti #ázijskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet rose hypericum red

Sweet rose hypericum red

29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk