Škótsky tréner: Geneticky sme pozadu. Dajme dohromady veľké ženy a mužov

09.10.2017 09:58

Víťazstvo v Lubľane by škótsku futbalovú reprezentáciu posunulo v nedeľňajšom kvalifikačnom zápase MS 2018 proti Slovinsku na druhú priečku tabuľky F-skupiny, navyše pre Škótov by to znamenalo istú účasť v baráži.

Škótsky tréner Gordon Strachan a ležiaci Leigh...
Škótsky tréner Gordon Strachan a ležiaci Leigh Griffiths. Autor: Reuters, Darko Bandic

Zverenci Gordona Strachana však dokázali v stretnutí iba remizovať (2:2), čo ich pri rovnosti bodov so Slovenskom odsunulo pri horšom skóre na tretiu priečku.

„Museli sme bojovať proti výške a sile súpera. Pre nás je to ťažšie, pretože musíme tvrdšie pracovať o každú loptu,“ hodnotil súboj proti Slovinsku tréner Strachan,

Leigh Griffiths síce poslal Škótov v prvom polčase do vedenia, lenže striedajúci Roman Bezjak dvoma gólmi obrátil skóre v prospech domácich a hostia dokázali vyrovnať až v 87. min zásluhou Roberta Snodgrassa.

„Geneticky sme pozadu. Mimo Španielska sme boli v ostatnej kvalifikácii najnižším mužstvom. Možno by sme mali dať dohromady veľké ženy a mužov a videli by sme, čo môžeme robiť,“ cituje škótskeho kormidelníka portál BBC.

Škótsky tréner Gordon Strachan a ležiaci
		Leigh...
Sklamaný
		Robert
		Snodgrass.
+12Tréner Gordon Strachan
		a Barry
		Bannan.

„Nik mi nemôže povedať, že súperovi hráči boli, až na jedného, technicky lepší. Ale fyzicky máme problém. Táto skupina hráčov je rovnako dobrá ako akákoľvek, s ktorou som doteraz pracoval. A bola to pre mňa česť s nimi robiť. O skóre sme zaostali za Slovenskom, ktoré má vynikajúce mužstvo,“ zhrnul Strachan.

Hoci Škóti na MS do Ruska nepocestujú, útočník Leigh Griffiths tvrdí, že Strachan by mal zostať vo funkcii: „Myslím si, že lepšieho človeka na tento post nemáme.“

#Škótsko #Gordon Strachan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion farebné ruže

Passion farebné ruže

59,99
Grande červené ruže

Grande červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk