V slovenskej skupine bez prekvapenia. Vyhrali Angličania i Škóti

Futbalisti Škótska zvíťazili jasne 3:0 vo Vilniuse nad Litvou v piatkovom stretnutí "slovenskej" F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

01.09.2017 23:00
Škótsko, futbal Foto:
Škótska radosť v Litve.

Gólový účet duelu otvoril v 25. min Stuart Armstrong, o päť minút neskôr zvýšil na 2:0 pre hostí Andrew Robertson. Konečný stav zápasu pečatil v 72. min James McArthur.

Škóti sa zásluhou hladkého víťazstva dostali v tabuľke F-skupiny s 11 bodmi na tretiu priečku o skóre pred Slovincov, ktorí prehrali 0:1 v Trnave so Slovákmi. Lídrami tabuľky sú Angličania so 17 bodmi. Litve patrí predposledná pozícia s piatimi bodmi na konte.

Litva – Škótsko 0:3 (0:2)
Góly: 25. Armstrong, 30. Robertson, 72. McArthur, ŽK: 79. Černych – 67. Mulgrew, rozhodoval: Carlos del Cerro (Šp.)
Litva: Šetkus – Vaitkunas, Kijanskas, Freidgeimas, Borovskij – Žulpa (68. Spalvis), Slivka (79. Verbičkas), Kuklys – Černych, Šernas (82. Matulevičius), Novikovas
Škótsko: Gordon – Berra, Mulgrew, Robertson, Tierney – Brown, Phillips, Armstrong (85. McGinn) – Forrest (66. Ritchie), Griffiths (79. C. Martin), McArthur

Anglicko s povinným víťazstvom

Futbaloví reprezentanti Anglicka zvíťazili hladko 4:0 na Malte. Zverenci trénera Garetha Southgata mali v zápase jasnú prevahu, o prvý presný zásah „Albiónu“ sa postaral kanonier Tottenhamu Hotspur Harry Kane v 53. minúte. Zvyšné tri góly Angličanov prišli v závere duelu. Štyri minúty pred koncom sa presadil pravý bek Ryan Bertrand a v nadstavenom čase skórovali ešte striedajúci Danny Welbeck a Kane.

Angličania si ziskom troch bodov upevnili vedúcu pozíciu v F-skupine, pred Slovákmi majú stále dvojbodový náskok. Práve títo dvaja súperi sa stretnú v pondelok 4. septembra v londýnskom Wembley.

Malta – Anglicko 0:4 (0:0)
Góly: 53. a 90.+ Kane, 86. Bertrand, 90.+ Welbeck, bez kariet, rozhodoval: Artur Soares Dias (Portug.)
Malta: Hogg – Borg, Z. Muscat, Agius, Magri, Zerafa (75. Camilleri) – Pisani, Kristensen, R. Fenech (83. P. Fenech) – Farrugia, Schembri (86. Mifsud)
Anglicko: Hart – Bertrand, Jones, G. Cahill, Walker – Henderson, Livemore – Sterling (46. Rashford), Alli (69. Vardy), Oxlade-Chamberlain (76. Welbeck) – Kane