Verný naveky! Totti odmietol ponuky menších klubov, je z neho riaditeľ AS Rím

17.07.2017 22:06
Francesco Totti
Ikona AS Rím Francesco Totti. Autor: ,

Talian Francesco Totti definitívne uzavrel svoju hráčsku kariéru, pri futbale zostáva v pozícii funkcionára. Štyridsaťročná ikona AS Rím o tom informovala v pondelok prostredníctvom sociálnych sietí, v rímskom klube bude pokračovať ako riaditeľ.

Totti si dres AS naposledy obliekol 28. mája v domácom víťaznom zápase talianskej Serie A proti FC Janov (3:2). Rímsky rodák pôsobil v A-tíme tohto klubu od roku 1992.

Ofenzívny univerzál zasvätil celý svoj futbalový život jedinému mužstvu a od roku 1998 bol i kapitánom „vlkov“, v klube drží viaceré rekordy. Jestvovala možnosť, že kariéra dlhoročného reprezentanta Talianska ešte bude pokračovať v inom mužstve, napokon z tejto alternatívy zišlo.

„Časť môjho života ako futbalistu sa skončila. Teraz sa začína ďalšia, dôležitejšia. Dávam sa k dispozícii klubu, od mladých hráčov až po prezidenta. Do 28. mája som uvažoval len o hraní futbalu, užívaní si ho a chcel som byť prospešný pre mužstvo. Teraz idem ďalej, otáčam list. Budem rozmýšľať o novej úlohe, ktorá mi prinesie veľa dobrého,“ uviedol Totti.

Francesco Totti odohral za AS 786 zápasov a strelil 307 gólov. Získal titul v Serie A (2001), dvakrát Taliansky pohár i superpohár, s národným tímom triumfoval na majstrovstvách sveta v Nemecku (2006).

Francesco Totti si
		naposledy užíva
		potlesk...
Posledné poďakovanie
		fanúšikom.
+18Francesco Totti po
		poslednom zápase za AS
		Rím.
#AS Rím #Francesco Totti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk