Verný naveky! Totti odmietol ponuky menších klubov, je z neho riaditeľ AS Rím

17.07.2017 22:06
Francesco Totti
Ikona AS Rím Francesco Totti. Autor: ,

Talian Francesco Totti definitívne uzavrel svoju hráčsku kariéru, pri futbale zostáva v pozícii funkcionára. Štyridsaťročná ikona AS Rím o tom informovala v pondelok prostredníctvom sociálnych sietí, v rímskom klube bude pokračovať ako riaditeľ.

Totti si dres AS naposledy obliekol 28. mája v domácom víťaznom zápase talianskej Serie A proti FC Janov (3:2). Rímsky rodák pôsobil v A-tíme tohto klubu od roku 1992.

Ofenzívny univerzál zasvätil celý svoj futbalový život jedinému mužstvu a od roku 1998 bol i kapitánom „vlkov“, v klube drží viaceré rekordy. Jestvovala možnosť, že kariéra dlhoročného reprezentanta Talianska ešte bude pokračovať v inom mužstve, napokon z tejto alternatívy zišlo.

„Časť môjho života ako futbalistu sa skončila. Teraz sa začína ďalšia, dôležitejšia. Dávam sa k dispozícii klubu, od mladých hráčov až po prezidenta. Do 28. mája som uvažoval len o hraní futbalu, užívaní si ho a chcel som byť prospešný pre mužstvo. Teraz idem ďalej, otáčam list. Budem rozmýšľať o novej úlohe, ktorá mi prinesie veľa dobrého,“ uviedol Totti.

Francesco Totti odohral za AS 786 zápasov a strelil 307 gólov. Získal titul v Serie A (2001), dvakrát Taliansky pohár i superpohár, s národným tímom triumfoval na majstrovstvách sveta v Nemecku (2006).

Francesco Totti si
		naposledy užíva
		potlesk...
Posledné poďakovanie
		fanúšikom.
+18Francesco Totti po
		poslednom zápase za AS
		Rím.
#AS Rím #Francesco Totti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Vianočný aranžmán veniec so sviečkou strieborný

Vianočný aranžmán veniec so sviečkou strieborný

23,99
Amore Ľalia Color

Amore Ľalia Color

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk