Žilina bola v súboji majstrov bezzubá. Od Slavie schytala nečakanú facku

Futbalisti Slavie Praha v zápase letnej prípravy rozstrieľali Žilinu 4:0. V súboji českého a slovenského majstra v Chomutove jasne kraľovali a mohli dať aj viac gólov.

01.07.2017 14:11 , aktualizované: 21:06

Slavia bola od Žiliny, ktorá je v príprave dlhšie a o 11 dní vstúpi do kvalifikácie Ligy majstrov, až nečakane jednoznačne lepšia. Po niekoľkých šanciach otvoril skóre v 21. minúte z dorážky Milan Škoda a štyri minúty pred prestávkou pridal z penalty druhý gól Holanďan Mick van Buren, ktorého predtým faulovali žilinskí obrancovia.

V druhom polčase po chybe brankára nezaváhala ukrajinská posila Slavie Ruslan Rotan a zaznamenala druhý gól v červenobielom drese. Prvýkrát sa potom v drese Slavie presadil striedajúci Daniel Trubač, ktorý v 83. minúte úspešne zakončil brejk.

Záznam zápasu Slavia Praha - Žilina

„Dnes sa nám začali zápasy so súpermi zvučnejších mien a vyššej kvality. Žilina je slovenský majster, ligu vyhral s náskokom. Je to mladý, dravý a veľmi organizovaný tím. Spôsob hry, ktorý sme proti nim hrali, im veľmi nesedel,“ uviedol pre webovú stránku Slavie tréner Jaroslav Šilhavý.

Jeho zverenci sa v utorok na domácom štadióne Eden stretnú v príprave so slávnym Celticom Glasgow.

Výsledky prípravných zápasov:

SK Slavia Praha (ČR) – MŠK Žilina 4:0 (2:0) – hralo sa v Chomutove/ČR
Góly: 21. Milan Škoda, 41. Van Buren (z 11 m), 67. Rotaň, 84. Trubač

FC Spartak Trnava – Gyirmót FC Győr (Maď.-II. liga) 1:0 (0:0) – hralo sa v Jaslovských Bohuniciach
Gól: 61. Kouakou Privat Yao

FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (II. liga) 2:2 (1:1)
Góly: 32. a 59. Válovčan – 8. Ďungel, 63. Paraj, ČK: 62. J. Kostelný (Podbrezová)

FC Zbrojovka Brno (ČR) – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)
Góly: 53. Jakůbek – 41. Gešnábel

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 3:2 (1:1)
Góly: 26. Kozlovský, 62. S. Šefčík, 64. De Sa – 4. Ďurek, 68. Vencl

FC Zbrojovka Brno (ČR) – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
Góly: 53. Jakůbek – 41. Gešnábe

Partizán Bardejov (II. liga) – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (2:1)
Góly Michaloviec: Bragin, S. Danko

Red Bull Salzburg (Rak) – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (1:1) – hralo sa v St. Johann um Pongau (Rak.)
Gól Dunajskej Stredy: 12. Divkovič

Diósgyőr VTK (Maď.-I. liga) – 1. FC Tatran Prešov 4:2 (0:0) – hralo sa v Miškovci (Maď.)
Góly Prešova: 50. Streňo, 85. M. Kraľovič

Viac na túto tému: #Slavia Praha #mšk žilina