Nemci si poradili s Angličanmi v rozstrele, španielsky klenot zničil Talianov

Futbalisti Nemecka a Španielska postúpili z utorkového semifinále do finále na ME 2017 hráčov do 21 rokov v Poľsku. Rozhodujúci súboj o trofej je na programe v piatok 30. júna o 20.45 h v Krakove.

27.06.2017 21:17 , aktualizované: 23:02
Saúl Ňíguez Foto: ,
Saúl Ňíguez oslavuje jeden zo svojich troch gólov do talianskej siete.
debata (12)

Nemci v Tychách v prvom semifinálovom dueli zvíťazili 4:3 v rozstrele z 11 m nad Angličanmi. Po 90 minútach aj následnom predĺžení bol stav nerozhodný 2:2. Angličanom patril úvod duelu, neskôr iniciatívu prevzali Nemci, ktorí v 35. min otvorili skóre presnou hlavičkou Selkeho. O šesť minút neskôr zmazal manko Angličanov Gray a o obrat sa päť minút po prestávke postaral Abraham.

V 70. min však striedajúci Platte vyrovnal na 2:2, tento zásah napokon poslal súboj do predĺženia. V ňom sa o víťazovi nerozhodlo, rozstrel v piatich sériách priniesol štyri úspešné pokusy Nemecka a tri v podaní Anglicka. V piatej sérii skóroval Amiri, vzápätí ho nenapodobnil Redmond.

Vo večernom druhom semifinále v Krakove nastúpili Španieli proti Talianom. Po bezgólovom prvom polčase v druhom dejstve videli diváci výborné predstavenie: v 53. min otvoril skóre Saúl Ňíguez. O päť minút neskôr opustil scénu po druhej žltej a červenej karte Gagliardini, Taliani však dokázali zmazať manko v 62. min gólom Bernardeschiho.

Už o tri minúty však Španieli opäť viedli – gól do hitparád ponúkol Ňíguez. Ten istý hráč sa v 74. min dočkal hetriku a prakticky rozhodol o semifinálovom úspechu Španielska. Stredopoliar Atlética Madrid je s piatimi zásahmi najlepším kanonierom šampionátu.

ME 2017 futbalistov do 21 rokov – semifinále – utorok:

TYCHY
Anglicko – Nemecko 2:2 po predĺžení (2:2, 1:1), 3:4 v rozstrele z 11 m
Góly: 41. D. Gray, 50. Abraham – 35. Selke, 70. Platte, rozhodujúci pokus v rozstrele Amiri, rozhodoval: Mažeika (Lit.)

KRAKOV
Španielsko – Taliansko 3:1 (0:0)
Góly: 53., 65. a 74. Saúl Ňíguez – 62. Bernardeschi, ČK: 58. Gagliardini (Taliansko) po druhej ŽK, rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

12 debata chyba
Viac na túto tému: #nemecká futbalová reprezentácia do 21 rokov #anglická futbalová reprezentácia do 21 rokov #ME hráčov do 21 rokov