Mladí Česi zdolali Talianov a živia nádej na postup. Lüftner zahanbil Donnarummu

Českí futbalisti do 21 rokov vyhrali v druhom zápase C-skupiny európskeho šampionátu v Poľsku nad Talianskom 3:1.

21.06.2017 20:26 , aktualizované: 22:53
Gianluigi Donnarumma Foto: ,
Brankár Talianska Gianluigi Donnarumma na archívnej snímke.

Po úvodnej prehre 0:2 s Nemeckom získali prvé body do tabuľky a výrazne oživili nádej na postup do semifinále.

Skóre otvoril v 24. minúte kapitán Michal Trávník, v 70. minúte vyrovnal Domenico Berardi, ale v 79. minúte skóroval striedajúci Marek Havlík a v 85. minúte pridal poistku Michael Lüftner. Ten prekonal talentovaného brankára Gianluigiho Donnarummu fantastickou strelou z necelých 30 metrov.

Gólový zostrih zápasu

„Spracoval som si loptu, išiel som dopredu a zrazu sa to predo mnou otvorilo. Nechcel som to pokaziť, aby sa to na nás opäť valilo, tak som vystrelil,“ vrátil sa k momentu Lüftner. „Ešte som gól bohužiaľ nevidel, hneď, ako som vystrelil, tak som spadol. Zrazu som začul, ako na mňa všetci kričia a pozerajú na mňa. Tak som si povedal, že som asi trafil. Toto bude asi zatiaľ môj životný gól,“ dodal stopér.

V záverečnom dueli skupiny si českí mladíci v sobotu znovu zmerajú sily s Dánskom a opäť potrebujú vyhrať. Do semifinále totiž postúpia len víťazi všetkých troch skupín, ktoré doplní najlepší tím z druhých miest.

Lídrami „céčka“ sú Nemci, ktorí zvládli aj svoje druhé vystúpenie. Po bezgólovom prvom polčase zlomili v Krakove odpor Dánov a gólmi Davieho Selkeho, Marca-Olivera Kempfa a Nadiema Amiriho dosiahli jednoznačné víťazstvo 3:0.

ME do 21 rokov – C-skupina:

TYCHY
Česko – Taliansko 3:1 (1:0)
Góly: 24. M. Trávník, 79. M. Havlík, 85. Lüftner – 70. Berardi, rozhodoval: Bastien (Fra.)