Ronaldo rozhodol o víťazstve nad Ruskom, skupinu vedie Mexiko

Futbalisti Portugalska zvíťazili v Moskve nad hráčmi domáceho Ruska 1:0 v stredajšom stretnutí Pohára konfederácií FIFA 2017. Tri body pre úradujúcich majstrov Európy zariadila hlavičkou z 8. minúty ich najväčšia hviezda Cristiano Ronaldo.

21.06.2017 19:40 , aktualizované: 22:05
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Hlavička Cristiana Ronalda končí v ruskej sieti.

Ruskému brankárovi Igorovi Akinfejevovi pokazili Portugalci jubilejný 100. štart v národnom tíme. Tí súperovi nedovolili ani jednu strelu na bránu.

Radosť im ale naštrbilo zranenie ľavého obrancu Raphaela Guerreira, ktorého previezli do nemocnice s podozrením na zlomeninu nohy. Dvadsaťtriročný obranca Borussie Dortmund na začiatku zápasu prihral Ronaldovi na víťazný gól, ale v 65. minúte sa ťažko zranil. „Je to smutné. Všetci dúfame, že zranenie nebude také vážne, ako to v tejto chvíli vyzerá,“ uviedol kouč Fernando Santos.

Portugalčania sú 2. mieste tabuľky so ziskom 4 bodov o skóre za Mexičanmi, ktorí v Soči otočili vývoj večerného duelu s reprezentantmi Nového Zélandu na 2:1. Víťazný gól dosiahol v 72. min strelou ľavačkou z hranice päťky Oribe Peralta. Novozélanďania už nemajú šancu postúpiť zo skupiny.

Pohár konfederácií – A-skupina:

Rusko – Portugalsko 0:1 (0:1)
Gól: 8. Cristiano Ronaldo, rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Mexiko – Nový Zéland 2:1 (0:1)
Góly: 54. R. Jiménez, 72. Peralta – 42. Wood, rozhodoval: Gassama (Gambia)

Tabuľka A-skupiny:
1. Mexiko 2 1 1 0 4:3 4
2. Portugalsko 2 1 1 0 3:2 4
3. Rusko 2 1 0 1 2:1 3
4. Nový Zéland 2 0 0 2 1:4 0
Viac na túto tému: #portugalská futbalová reprezentácia #ruská futbalová reprezentácia #Pohár konfederácií 2017