Česi si skomplikovali boj o MS, Lewandowski a Jovetič s hetrikmi

Českí futbalisti si skomplikovali boj o postup na majstrovstvá sveta 2018, keď len remizovali 1:1 v Nórsku.

10.06.2017 23:09
Theodor Gebre Selassie Foto: ,
Český obranca Theodor Gebre Selassie otvára skóre v Nórsku.

Štyri kolá pred koncom kvalifikácie tak strácajú v C-skupiny štyri body na druhé Severné Írsko a účasť v baráži už nemajú vo svojich rukách. Postup im zrejme prinesú len štyri výhry vrátane duelu s Nemeckom.

Zverenci trénera Karla Jarolíma pritom viedli po góle Theodora Gebre Selassieho z 36. minúty, ale v 55. minúte premenil Alexander Söderlund pokutový kop po faule Tomáša Sivoka. Nórsko tak bodovalo iba druhýkrát z posledných ôsmich zápasov. Aj tak už je v podstate bez šancí na postup.

V C-skupine Nemci ešte rozstrieľali San Maríno 7:0 a Severné Írsko uspelo v Azerbajdžane 1:0.

V E-skupina Dáni triumfovali v Kazachstane 3:1, víťazstvo Poliakov nad Rumunmi tiež 3:1 zariadil hetrikom Lewandowski a Čierna Hora zásluhou hetriku Jovetiča zdolala Arménsko 4:1.

Kazachstan – Dánsko 1:3 (0:1)
Góly: 76. Kuat – 27. N. Jörgensen, 50. Ch. Eriksen (z pok. kopu), 81. Dolberg, ČK: 43. Islamchan (Kazachstan)