Messi? Ako odiot, tvrdí o argentínskej hviezde sprievodca po Káhire

08.03.2017 15:24
Lionel Messi
Hviezda Barcelony Lionel Messi. Autor: ,

O futbalovej genialite Lionela Messiho niet pochýb, ale s jeho znalosťami o histórii to bude asi slabšie.

Presvedčil sa o tom jeden z najuznávanejších egyptských archeológov Záhí Hawáss, ktorý mal tú česť sprevádzať argentínsku hviezdu FC Barcelona po starovekých pamiatkach v Gíze. Messi počas februárového pobytu v Egypte prejavil záujem vidieť slávne pyramídy, ale zostalo iba pri záujme, čo zjavne urazilo Hawássovu profesionálnu pýchu.

„Prepáčte mi ten výraz, ale Messi je idiot. Vysvetľoval som mu význam pamiatok a na jeho tvári som nevidel žiadnu reakciu. Hovoril som mu o veciach, ktoré by pohli aj skalou, ale on sa tváril ako idiot,“ vyhlásil Hawáss v televíznom rozhovore, keď ho vyzvali, aby porovnal svoje skúsenosti s Messim a hollywoodskym hercom Willom Smithom, ktorý zavítal do krajiny pyramíd začiatkom marca.

V utorok sa Hawáss za svoje vyjadrenie ospravedlnil, v telefonickom rozhovore pre televíznu šou údajne chcel poukázať na neschopnosť tlmočníka.

„Lionelovi Messimu a jeho priaznivcom sa ospravedlňujem za nedorozumenie. Krátke telefonické rozhovory neposkytujú priestor na dostatočné vysvetlenie všetkých súvislostí. Potom z toho pramení nepochopenie,“ vyhlásil profesor známy svojím klobúkom v štýle Indiana Jonesa a dodal, že by rád Messiho pozval na prehliadku hrobky faraóna Tutanchamóna v Luxore.

Hawáss navyše tvrdí, že je veľký fanúšik argentínskej futbalovej reprezentácie a nenechá si ujsť žiaden Messiho zápas.

#Lionel Messi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

29,99
Sweet Rose Gerbera Mix

Sweet Rose Gerbera Mix

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk