Berlusconi si možno ponechá časť vplyvu v AC Miláno

Silvio Berlusconi si možno ponechá istú mieru vplyvu nie len na tvorbu kádra futbalového klubu AC Miláno, ktorý po 30 rokoch predáva čínskemu konzorciu. Noví majitelia mu ponúkli pozíciu čestného prezidenta.

21.11.2016 13:20
Silvio Berlusconi Foto: ,
Silvio Berlusconi

„Mohol by som mať právomoc zasiahnuť, napríklad pri rozhodnutiach, či kúpiť alebo nekúpiť nového hráča, alebo pri určovaní herných systémov. Ak dostanem záruky, bol by som ochotný prijať funkciu čestného prezidenta,“ pripustil bývalý taliansky premiér.

Kupujúca čínska spoločnosť Sino-Europe Sports mieni uskutočniť prevod majetku do 13. decembra. Hodnota organizácie bola vyčíslená na 740 miliónov eur. Nový vlastník sa zaviazal v nasledujúcich troch rokoch investovať do jej pozdvihnutia 350 miliónov eur.

Berlusconiho firma Fininvest čaká na vyplatenie poslednej časti kúpnej sumy, ide o 440 miliónov eur. Investičná skupina, ktorej všetci členovia stále neboli zverejnení, zložila depozit 100 miliónov eur.

„Od bánk máme veľmi spoľahlivé záruky, že sa obchod uzavrie do 13. decembra. Dovtedy budeme čakať a uvidíme, čo sa stane. Až keď sa to nepodarí, začneme situáciu riešiť,“ poznamenal Berlusconi, ktorý si vie predstaviť aj zotrvanie terajšieho viceprezidenta Adriana Gallianiho.

Berlusconi kúpil 99,93-percentný podiel v AC Miláno v roku 1986, odvtedy „rossoneri“ získali 28 trofejí vrátane 5 titulov v Lige majstrov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #AC Miláno #silvio berlusconi