Weissovci prekvapili vo Walese. Island pokoril Turecko

Futbalisti Walesu prekvapujúco remizovali v zápase kvalifikácie majstrovstiev sveta 1:1 s Gruzínskom, ktoré získalo do tabuľky prvý bod.

09.10.2016 20:34 , aktualizované: 22:54
Vladimír Weiss Foto: ,
Vladimír Weiss na gruzínskej striedačke v zápase proti Walesu.
debata (7)

Semifinalista tohtoročného európskeho šampionátu síce viedol od desiatej minúty zásluhou Garetha Balea, za hostí, ktorých trénuje Slovák Vladimír Weiss, v druhom polčase vyrovnal Tornike Okriašvili.

Bale otvoril skóre hlavou po Ledleyho presnom centri od rohovej zástavky. Útočník Realu Madrid sa presadil v troch domácich reprezentačných dueloch v rade prvýkrát od roku 2013. Potom ale domáci upustili od aktívnej hry a v druhom polčase boli dokonca pod tlakom Gruzíncov.

Okrem vyrovnávajúceho gólu Okriašviliho, ktorý ukončil 481 minút trvajúcu domácu kvalifikačnú nepriestrelnosť ostrovanov, hostia tiež trafili dvakrát brvno a Walesania nakoniec boli radi za bod. Ani na štvrtý pokus nedokázali Gruzínsko poraziť.

Chorváti rozhodli o výhre vo Fínsku v 18. minúte, keď domáci gólman Hradecký zaváhal pri centri a Kramaričovu hlavičku do bránky dorazil Mandžukič. V druhom zápase skupiny I porazila Ukrajina 3:0 Kosovo. Zápas sa hral v poľskom Krakove, pretože ukrajinská vláda neuznáva nezávislosť Kosova.

Futbalisti Španielska aj Talianska zhodne na Balkáne splnili úlohy favoritov, druhým spomenutým sa to však podarilo až v nadstavenom čase. Španieli zvíťazili v Škodre nad Albáncami 2:0 a sú so siedmimi bodmi z troch vystúpení na čele tabuľky o skóre práve pred Talianmi. Góly hostí dali po zmene strán Diego Costa a Nolito v rozpätí ôsmich minút.

Taliani v Skopje viedli nad Macedónčanmi 1:0, ale aj prehrávali 1:2. K obratu zavelil štvrť hodiny pred koncom útočník Lazia Rím Ciro Immobile a v závere rovnaký hráč vykúpil „squadru azzurri“.