Angličania padli s Holanďanmi, premiéra Weissa na lavičke Gruzínska

Slovenský futbalový tréner Vladimír Weiss si v utorok odkrútil premiéru na lavičke národného tímu Gruzínska, jeho zverenci doma v Tbilisi remizovali v medzištátnom prípravnom stretnutí s Kazachstanom 1:1.

29.03.2016 22:40 , aktualizované: 23:28
Futbalisti, Anglicko Foto: ,
Futbalisti Anglicka schádzajú z ihriska po prehre s Holandskom.

Päťdesiatjedenročný kouč zasadol na lavičku Gruzíncov 14. marca, nahradil Kachabera Cchadadzeho. Bývalý kormidelník Slovenska zhodou okolností predtým pôsobil práve v Kazachstane, kde na klubovej úrovni viedol Kajrat Almaty. So Slovákmi sa na MS 2010 v JAR prebojoval do osemfinále.

Reprezentanti Nemecka si nečakane hladko v Mníchove poradili s Talianskom 4:1. Úradujúci majstri sveta viedli 15 minút pred koncom už 4:0, v drese Squadry korigoval v 83. min Stephan El Shaarawy. Nemci zdolali Talianov na ôsmy pokus prvýkrát od 21. júna 1995.

Národný tím Francúzska odohral prvý zápas na parížskom Stade de France od novembrových teroristických útokov, hostil hráčov Ruska. Domáci sa po 90 minútach tešili z víťazstva 4:2.

Hráči Belgicka si na pôde Portugalska uctili obete nedávnych útokov v Bruseli, na dresoch počas rozcvičky mali napísané „Na pamiatku všetkých obetí, Brusel 22.3.2016“ – pri explóziách na letisku a zastávke metra prišlo o život 35 ľudí.

Futbalisti Anglicka nedokázali nadviazať na piatkové víťazstvo 3:2 v Nemecku a v londýnskom Wembley podľahli Holandsku 1:2.

Nemecko – Taliansko 4:1 (2:0)
Góly: 24. T. Kroos, 45. Götze, 59. Hector, 75. Özil (z pok. kopu) – 83. El Shaarawy

LEIRIA
Portugalsko – Belgicko 2:1 (2:0)
Góly: 20. Nani, 40. Cristiano Ronaldo – 62. Lukaku

VIEDEŇ
Rakúsko – Turecko 1:2 (1:1) Góly: 22. Junuzovič – 43. Hakan Calhanoglu, 56. Arda Turan

ZÜRICH
Švajčiarsko – Bosna a Hercegovina 0:2 (0:1)
Góly: 14. Džeko, 57. Pjanič

ŠTOKHOLM
Švédsko – Česko 1:1 (1:1)
Góly: 14. Berg – 26. Vydra

LUXEMBURG
Luxembursko – Albánsko 0:2 (0:0)
Góly: 63. Sadiku, 75. Cikalleshi, ČK: 45. Joubert (Luxembursko)

Grécko – Island 2:3 (2:1)
Góly: 19. a 31. Fortunis (prvý z pok. kopu) – 34. Traustason, 70. Ingason, 82. Sigthórsson