UEFA stojí za Platinim. Vyjadrujeme mu rešpekt, odkazuje SFZ

15.10.2015 15:15, aktualizované: 19:21
Michel Platini
Prezident UEFA Michel Platini. Autor: ,

Všetkých 54 členských krajín Európskej futbalovej únie (UEFA) stojí za svojím šéfom Michelom Platinim.

V sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone to oznámil prezident Rakúskeho futbalového zväzu Leo Windtner. Výnimkou nie je ani Slovenský futbalový zväz (SFZ), ktorý po štvrtkovom stretnutí prezidentov a generálnych sekretárov členských krajín UEFA prostredníctvom facebooku zverejnil svoje stanovisko:

„Slovenský futbalový zväz, v zhode s ostatnými európskymi futbalovými asociáciami, vyjadruje rešpekt a uznanie Michelovi Platinimu a jeho práci pre európsky a svetový futbal. Podporuje jeho právo na spravodlivý proces a možnosť očistenia svojho mena. Pripája sa k výzve pre všetky zainteresované orgány (Etická a Odvolacia komisia FIFA, Medzinárodný športový súd – CAS), aby rozhodli v tejto veci do polovice novembra a nebola tak zmarená prípadná možnosť kandidatúry Michela Platiniho na funkciu prezidenta FIFA na volebnom kongrese vo februári budúceho roka.“

Ako je známe, šesťdesiatročného Francúza suspendovala na 90 dní etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). K tomuto kroku pristúpila na základe vyšetrovania švajčiarskou generálnou prokuratúrou, v ktorom niekdajší vynikajúci francúzsky futbalový reprezentant Platini figuruje s dosluhujúcim prezidentom FIFA Seppom Blatterom, ktorý dostal rovnaký trest.

#UEFA #Michel Platini
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku