Postup Rakúska, vyhralo aj Rusko, Anglicko či Slovinsko

Futbalisti Rakúska postúpili na budúcoročné majstrovstvá Európy do Francúzska.

08.09.2015 23:21
Rakúsko, futbal, radosť Foto: ,
Futbalisti Rakúska sa tešia z postupu na ME.

Zverenci švajčiarskeho trénera Marcela Kollera spečatili svoj prienik na šampionát utorňajším presvedčivým víťazstvom vo Švédsku 4:1 a zabezpečili si celkový triumf v kvalifikačnej G-skupine. Rakúšania v doterajších ôsmich dueloch nazbierali 22 bodov (7–1–0) a dosiahli obdivuhodné skóre 16:3.

V Štokholme im na definitívu stačila remíza, ale presnými zásahmi Davida Alabu a Martina Harnika si vypracovali sľubný náskok už v prvom polčase. Po zmene strán sa presadil aj Marc Janko a gólovú dupľu si doprial Harnik. Za domácich iba znížil v nadstavenom čase Zlatan Ibrahimovič. Rakúsko štartovalo na ME 2008, vtedy ich spoluorganizovalo so Švajčiarskom. Očakávané víťazstvo dosiahli Rusi v Lichtenštajnsku, ktoré rozdrvili 7:0. Dve kolá pred koncom kvalifikácie preskočili v tabuľke Švédov, pred ktorými majú na postupovej 2. priečke dvojbodový náskok.

Už istí postupujúci Angličania si v E-skupine v utorok poradili so Švajčiarmi 2:0, góly padali v druhom polčase. Slovinci zdolali Estóncov 1:0 a poskočili na priebežné 3. miesto znamenajúce účasť v baráži.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí:

E-skupina:

Anglicko – Švajčiarsko 2:0 (0:0)
Góly: 67. H. Kane, 83. Rooney (z pok. kopu)

Litva – San Maríno 2:1 (1:0)
Góly: 7. Černych, 90.+ Spalvis – 55. Vitaioli, ČK: 50. Arlauskis – 88. Chiaruzzi po druhej ŽK

Slovinsko – Estónsko 1:0 (0:0)
Gól: 63. Berič

G-skupina:

Lichtenštajnsko – Rusko 0:7 (0:3)
Góly: 21., 45., 73. a 90. Dziuba, 40. Kokorin (z pok. kopu), 77. Smolov, 85. Dzagojev, ČK: 39. Kaufmann (Licht.)

Moldavsko – Čierna Hora 0:2 (0:1)
Góly: 9. Savič, 65. Beqiraj

Švédsko – Rakúsko 1:4 (0:2)
Góly: 90.+ Ibrahimovič – 38. a 88. Harnik, 9. Alaba (z pok. kopu), 77. M. Janko

Viac na túto tému: #Rakúsko #anglicko #kvalifikácia ME 2016