Agüero, Messi a spol. sa postarali o argentínsky koncert. Bolíviu zdolali 7:0

Futbalisti Argentíny na čele s Lionelom Messim a Sergiom Agüerom deklasovali v príprave na kvalifikáciu MS Bolíviu 7:0.

05.09.2015 09:50
zväčšiť Zľava Sergio Agüero, Lionel Messi a Erik Lamela... Foto: SITA/AP, Eric Christian Smith
Sergio Agüero, Lionel Messi, Erik Lamela Zľava Sergio Agüero, Lionel Messi a Erik Lamela oslavujú gól do siete Bolívie.

Agüero žiaril najmä v prvej hodine duelu, počas ktorej dal dva góly a na ďalšie dva útočník Manchestru City prihral Ezequielovi Lavezzimu. Messi prišiel na ihrisko až v 65. minúte a do desiatich minút tiež dvakrát skóroval, v druhom prípade sa hviezda Barcelony presadila po ďalšej Agüerovej asistencii. Výsledok spečatil ešte Ángel Correa.

Mesiac pred štartom kvalifikačných bojov v juhoamerickej zóne to bol v Houstone pre Argentínu prvý zápas od júlovej prehry s Čile po rozstrele vo finále Copy América. V utorok sa Messi a spol. stretnú v ďalšej príprave s Mexikom, ktoré v piatok vydrelo remízu 3:3 s Trinidadom a Tobagom.

Víťazi Zlatého pohára prehrávali v americkom Sandy 0:2 a 2:3, päť minút pred koncom vyrovnal záložník Porta Héctor Herrera.

Aj futbalisti USA inkasovali v zápase s Peru ako prví, ale v druhom polčase Jozy Altidore dvoma gólmi v rozpätí deviatich minút výsledok otočil. Prvý gól dal bývalý hráč Villarrealu či Sunderlandu na washingtonskom štadióne Roberta F. Kennedyho z dorážky po nepremenenej penalte, ktorú mu brankár Pedro Gallese vyrazil.

Mexiko – Trinidad a Tobago 3:3 (1:2)
Góly: 41. Esquivel, 56. Cyrus (vlastný), 85. Herrera – 7. Glenn, 39. Cummings, 79. J. Jones

Viac na túto tému: #argentínska futbalová reprezentácia #bolívijská futbalová reprezentácia