Česko zachránil v závere Škoda, Holandsko opäť zaváhalo

03.09.2015 22:50
Gylfie Sigurdsson, jesper cillesen, island,...
Islanďan Gylfie Sigurdsson premenil pokutový kop a dostal Island do vedenia 1:0 nad Holandskom. Autor: ,

Futbalisti Holandska nečakane neuspeli vo štvrtkovom domácom stretnutí kvalifikačnej A-skupiny o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska, keď prehrali s Islandom 0:1.

Domáci prišli už v 31. min o kapitána Arjena Robbena, ktorý musel striedať pre zranenie slabín. V 33. putoval predčasne pod sprchu po červenej karte „Oranjes“ obranca Bruno Martins Indi. Severania zužitkovali početnú výhodu v 51. minúte, keď sa zo značky pokutového kopu nemýlil Gylfi Sigurdsson. Islanďania prekvapujúco vedú tabuľku s 18 bodmi. Holanďania sú tretí so šesťbodovou stratou na druhú postupovú priečku.

Česi zvíťazili v druhom zápase A-skupiny doma nad Kazachstanom 2:1. Hostia sa v 21. min. dostali do vedenia zásluhou Jurija Logvinenka, ale domácim sa po zmene strán podarilo stav stretnutia dokonale otočiť. V 74. min vyrovnal striedajúci útočník Slavie Praha Milan Škoda a o 12 minút ten istý hráč rozhodol svojím druhým presným zásahom o troch bodoch pre Česko.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.