Holanďania vyhrali nad Španielmi, remíza Angličanov v Turíne

Futbalisti Španielska, ktorí sú súpermi Slovákov v C-skupine kvalifikácie o postup na ME 2016, prehrali v utorkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v Amsterdame s domácimi Holanďanmi 0:2.

31.03.2015 23:27 , aktualizované: 01.04.2015 07:56
Davy Klaassen, Holandsko, radosť, futbal Foto: ,
Holanďan Davy Klaassen sa teší z druhého gólu v sieti Španielska.

„Oranjes“ vyťažili zo skvelého úvodu, po 16 minútach hry viedli o dva góly zásluhou Stefana de Vrija a Davyho Klaassena.

V ďalšom prestížnom utorkovom súboji sa v Turíne zrodila remíza 1:1 medzi Talianskom a Anglickom. Skóre duelu otvoril v 29. min domáci útočník Graziano Pellé, v 79. min sa postaral o vyrovnanie krídelník Tottenhamu Hotspur Andros Townsend.

Favorizovaní futbalisti Ukrajiny iba remizovali v domácom prostredí s výberom Lotyšska 1:1. Súper Slovenska v C-skupine kvalifikácie ME 2016 sa na trávniku v Ľvove ujal vedenia v 35. min: presadil sa 25-ročný útočník Dynama Kyjev Andrij Jarmolenko. Keď sa už zdalo, že zverenci trénera Michaila Fomenka si pred 17 500 divákmi ustrážia víťazstvo a po tesnej piatkovej kvalifikačnej prehre v Seville so Španielskom (0:1) si zdvihnú sebavedomie, v nadstavenom čase druhého polčasu prišiel pre Ukrajincov šok. K lopte sa dostal striedajúci obranca Vitalijs Maksimenko a vyrovnal.

Naposledy sa obidva tímy stretli pred dlhými dvanástimi rokmi a Ukrajina 2. apríla 2003 zvíťazila tesne 1:0. Teraz bola blízko k rovnakému rezultátu, pobaltský tím však bol proti. Futbalisti Lotyšska v priebehu štyroch dní dosiahli už druhý nerozhodný výsledok 1:1 – v sobotu remizovali v kvalifikačnom dueli v Prahe s domácim Českom, keď dovolili Václavovi Pilařovi skórovať v 90. min.

Švajčiarsko – USA 1:1 (0:1)
Góly: 80. Stocker – 45. B. Shea, ČK: 68. Altidore (USA)

Rusko – Kazachstan 0:0

Švédsko – Irán 3:1 (2:1)
Góly: 11. Ibrahimovič, 21. M. Berg, 89. Toivonen – 24. Nekounam (z pok. kopu)

Rakúsko – Bosna a Hercegovina 1:1 (1:0)
Góly: 35. M. Janko – 48. Hajrovič

Portugalsko – Kapverdy 0:2 (0:2)
Góly: 38. Fortes, 43. Gege, ČK: 60. A. Pinto (Portug.)

Japonsko – Uzbekistan 5:1 (1:0)
Góly: 7. Aojama, 54. Okazaki, 79. Šibasaki, 83. Usami, 90. Kawamata – 82. Tuhtahujajev

Čína – Tunisko 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Jü Ta-pao – 39. Manser

Kórejská republika – Nový Zéland 1:0 (0:0)
Góly: 86. Lee Sung-Jae

Viac na túto tému: #Taliansko #Španielsko #anglicko #Holandsko #prípravné zápasy