Hamšík získal po penaltovej dráme Taliansky superpohár

Futbalisti SSC Neapol oslavujú zisk Talianskeho superpohára. Zverenci Rafaela Beníteza triumfovali v pondelňajšom finále tejto súťaže v katarskej Dauhe nad úradujúcim šampiónom Serie A Juventusom Turín na strely zo značky pokutového kopu 6:5.

22.12.2014 22:54
Marek Hamšík, SSC Neapol, radosť, Taliansky... Foto: ,
Marek Hamšík sa teší so spoluhráčmi zo zisku Talianskeho superpohára.

V riadnom hracom čase sa duel na štadióne Jassima bin Hamada skončil 1:1, nerozhodný stav bol aj po následnom predĺžení (2:2). Víťaznú „jedenástku“ v rozstrele dal stopér Kalidou Koulibaly. Slovenský kapitán Neapolčanov Marek Hamšík hral do 79. minúty, keď ho na trávniku vystriedal Belgičan Dries Mertens.

SSC mal šancu na zisk Talianskeho superpohára aj pred dvoma rokmi, ale vtedy vo finále na Národnom štadióne v čínskom Pekingu podľahol rovnako Juventusu 2:4 po predĺžení.

Finále Talianskeho superpohára vo futbale – pondelok – Dauhe (Katar):

Juventus Turín – SSC Neapol 2:2 po predĺžení (1:1, 1:0), na strely zo značky pokutového kopu 5:6
Góly: 5. a 106. C. Tévez – 68. a 118. G. Higuaín

Viac na túto tému: #Juventus Turín #Marek Hamšík #SSC Neapol #Taliansky superpohár