Do semifinále Slovenského pohára postupujú aj Košice a Slovan

Futbalisti Košíc postúpili do semifinále Slovenského pohára, keď v odvete zdolali Prešov 2:0. Rovnakým víťazstvom nad Žilinou si zabezpečili postup aj futbalisti Slovana. O semifinálových dvojiciach rozhodne žreb, ktorý je na programe vo štvrtok 7. novembra o 15.00 h. Zápasy sa uskutočnia až na jar budúceho roka. Finále bude 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku, víťaz sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015

06.11.2013 15:42 , aktualizované: 20:10
Ján Novák Foto:
Ján Novák.
debata (2)

MFK Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0) - prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil MFK Košice
Góly: 83. a 86. J. Novák, ŽK: 28. O. Diaby – 13. P. Lipták, 85. P. Petráš, rozhodovali: Chmura – Vorel, Kubačka, 2200 divákov
Košice: Tofiloski – Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár, Hovančík (76. P. Kavka) – J. Novák, Haskič (83. T. Kubík), Pačinda (74. Skvašík) – O. Diaby
Prešov: Talian – Papaj, P. Petráš, P. Jacko (55. J. Bartek), Hatok – P. Lipták, M. Poliaček – L. Hruška, Katona, D. Leško – Dolný

V prvom polčase videli diváci podpriemerné stretnutie bez jedinej šance. Zaujali len dve strely, v 26. min preveril Tofiloského hosťujúci Katona, v 35. min vyskúšal pozornosť Taliana domáci Novák.

Po polčase sa úroveň hry nezmenila. Obe mužstvá sa utápali v nepresnostiach a na ťažkom teréne prakticky nič neukázali. Dve príležitosti Leška na prešovskej a Haskiča na domácej strane skončili mimo troch žrdí. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí bez gólov, dvakrát udrel domáci Novák. V 83. min na druhý pokus prekonal brankára Taliana a o tri minúty neskôr po rýchlej akcii presnou strelou stanovil konečný výsledok.

Radoslav Látal (tréner Košíc): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Náš výkon nebol optimálny. Sústredili sme sa na to, aby sme neinkasovali. Nepodarilo sa nám síce streliť gól do prestávky pre viacero pokazených prihrávok, no v závere predsa len prišli. Pre nás bol dôležitý postup, čo sme splnili.“
Jozef Kostelník (tréner Prešova): „Prišli sme do Košíc znepríjemniť domácim postup. Myslím si, že sa nám to aj podarilo. Boli sme vyrovnaným súperom. Rozhodlo to, že domáci využili svoje šance, my nie. Gratulujem im k postupu.“

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:0 (0:0)
- prvý zápas: 3:1, do semifinále postúpil Slovan
Góly: 86. Grendel, 90. Vittek, ŽK: 51. I. Žofčák – 29. Škvarka, 45. Paur, rozhodovali: Sedlák – Jenčura, Ferenc, 420 divákov
Slovan: Putnocký – Vrablec, Gorosito, B. Niňaj, Josimov (46. Čikoš, 66. Kolčák) – Kladrubský, Grendel – I. Žofčák, Halenár (57. Soumah), Milinkovič – Vittek
Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček (40. Guba), Králik, J. Mihalík – Pečovský – Paur, Gergel, Škvarka (67. Klec), Pich (80. Čmelík) – Jelič

Prvý polčas nepriniesol veľa futbalovej krásy. Závar v žilinskej šestnástke zostal bez zakončenia, brankár Slovana Putnocký bol pripravený na Gergelov pokus. Dve akcie domáceho kapitána Žofčáka tiež neznamenali mimoriadne nebezpečenstvo. V 45. min po Halenárovej štandardnej situácii hlavičkoval Vittek vedľa.

Po zmene strán mieril hosťujúci Gergel prudko, ale bol z toho iba roh. Guba následne v dobrej pozícii nezvládol zakončenie. Na trávnik sa v 57. min dostal v drese Slovana aj „hriešnik“ Seydouba Soumah – a hneď mal na kopačke vedúci gól: po spolupráci Vitteka s Milinkovičom však neprestrelil Krnáča. Stredopoliar MŠK Pich potom vyskúšal pozornosť Putnockého a po Maboukovom centri si dal skoro „vlastenca“ Kolčák. V 82. min Žofčák vysunul Milinkoviča, ale ten z uhla netrafil bránku. Gólom sa následne neskončil ani individuálny prienik Soumaha. Skóre sa menilo až v závere stretnutia. V 86. min Vittek prihral Grendelovi, ktorý nedal šancu Krnáčovi – 1:0. Druhý gól Slovana pridal hlavou Vittek v 90. min po presnom centri od Milinkoviča. Obhajca prvenstva v domácom pohári nebude chýbať v semifinále.

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Keby nám niekto pred týmto štvrťfinálovým dvojzápasom so Žilinou povedal, že vyhráme obidve stretnutia s celkovým skóre 5:1, asi by sme to brali s radosťou. Prvý duel u súpera nám vyšiel lepšie, hrali sme pekne, kombinačne, agresívne. Dnes sme boli v akomsi kŕči. Potešili ma akurát dva góly v závere stretnutia. Verím, že nás to nakopne pred náročným ligovým duelom v Ružomberku.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Slovan postúpil zaslúžene do semifinále pohárovej súťaže. O všetkom sa rozhodlo v prvom meraní síl u nás, keď sme prehrali 1:3. V odvete nám chýbala v prvom polčase väčšia dravosť. Po zmene strán sme sa zlepšili, niektoré šance sme však nedotiahli. V závere sme išli do rizika a súper nás za to potrestal dvoma gólmi.“

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava #Prešov #Slovenský pohár vo futbale