Platini má ďalší nápad, chce rozšíriť MS na 40 mužstiev

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini sa opäť raz prejavil ako zástanca rozširovania formátov vrcholných podujatí, po majstrovstvách Európy navrhuje zvýšiť aj počet účastníkov majstrovstiev sveta.

28.10.2013 11:45
Michel Platini Foto: ,
Michel Platini.
debata (1)

Na záverečnom turnaji by sa podľa neho mohlo predstaviť 40 namiesto doterajších 32 tímov. Francúz prezentoval svoju predstavu v reakcii na výzvu lídra Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera po väčšom zastúpení mužstiev z Ázie a Afriky. Blatter vidí riešenie v znížení počtu miesteniek pre Európu a Južnú Ameriku, nie v rozširovaní turnaja.

„Absolútne súhlasím s pánom Blatterom, že potrebujeme viac tímov z Afriky a Ázie. Ale namiesto ukracovania Európy a Južnej Ameriky by sme mali uvažovať o 40 účastníkoch,“ povedal Platini pre The Times of London. Štyridsaťtímový formát by si podľa neho vyžiadal natiahnutie programu MS o tri dni.

Pod Platiniho vedením UEFA presadila rozšírenie kontinentálneho šampionátu zo 16 na 24 tímov (Francúzsko 2016) a v roku 2020 sa bude turnaj hrať vo viacerých krajinách.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #návrh #platini #40 mužstiev MS
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy