Slušní v ofsajde

07.01.2012 09:00
karty karta ilustračná
Ilustračná snímka. Autor:

Futbal si vykoledoval blamáž, ktorá prekročila slovenské hranice. Ešte sa nestalo, aby úradníci a policajti zatrhli športový turnaj.

Podobný tu roky nebol a diváci sa tešili na futbalový sviatok. To, že sa neuskutoční, je fiasko naivných a nedôsledných organizátorov, ale aj starostu a polície, ktorých postup zaváňa alibizmom.

Ich prioritou nie je zakazovať, ale utvárať podmienky, aby sa ľudia bavili a nemuseli sa strachovať o svoju bezpečnosť.

O bezpečnosti na štadiónoch a o boji proti vagabundom sa už roky iba trápne trepe, konajú sa porady a konferencie, ktoré k ničomu nevedú. Všetky rečičky sa stanú mlátením prázdnej slamy v okamihu, keď tiahnu na štadión priaznivci Slovana a Trnavy. Spúšťajú tradičné policajné manévre.

Všetci sa sťažujú na nedostatočnú legislatívu, stále chýbajú účinné opatrenia a najmä prevencia. Pre strážcov poriadku nie je dobrou vizitkou, že si nevedia poradiť s dvesto potenciálnymi výtržníkmi.

Chystať turnaj, na ktorý prikvitnú fanúšikovia Slovana a Trnavy, prináša od začiatku pokus o organizátorskú samovraždu. Usporiadatelia podcenili riziko, že sa môže reálne niečo zomlieť a že sa ich dobrý úmysel skončí, ako sa aj skončil. Maslo na hlave majú aj kluby, ktoré zvysoka kašlú na nespratných fanúšikov a tí často diktujú.

Preto slušní diváci zostali zasa v ofsajde. Aj napriek tomu, že mali jasnú presilu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk