V Trnave bude na duel so Slovanom k dispozícii 600 policajtov

Pre odvetný zápas semifinále Slovenského pohára vo futbale 2010/2011 FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava, ktorý polícia vyhodnotila ako rizikový, bude v utorok 19. apríla 2011 v čase od 14.00 h až do jeho skončenia uzatvorená Kollárova ulica v Trnave.

19.04.2011 13:14
Trnava, fanúšikovia Foto:
Fanúšikovia Trnavy
1

Tento krok trnavských policajtov bude súčasťou prísnych bezpečnostných opatrení, ktoré pracovníci Krajského riaditeľstva PZ (OR PZ) v Trnave prijali v súvislosti s odvetou semifinále SP 2010/2011. prvý duel sa v Bratislave skončil remízou 2:2.

Ako futbalových priaznivcov informoval hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Michal Hanus, pred, počas i po zápase, ktorý sa na Štadióne Antona Malatinského (ŠAM) začne o 17.30 h, budú na verejný poriadok dohliadať policajti z celého kraja.

Podľa informácie M. Hanusa polícia pre tento rizikový zápas nasadí do akcie 600 policajtov z celého Trnavského kraja. Pomáhať im budú aj kolegovia zo susedných krajov, najmä príslušníci špeciálnych jednotiek, kukláči, jazdecká polícia a psovodi. V okolí štadióna bude k dispozícii aj vodné delo a obrnený transportér. S tým budú podľa neho súvisieť aj určité obmedzenia, ktoré sa dotknú niektorých trnavských občanov. Keďže polícia v záujme ochrany majetku a zdravia ich nevyhnutne musí vykonať, vyzýva obyvateľov mesta, aby v utorok popoludní rešpektovali pokyny jej príslušníkov – a aby s uvedenými obmedzeniami už vopred počítali.

Do Trnavy sa chystá veľká skupina priaznivcov Slovana Bratislava, ktorí do slovenského Ríma pricestujú vlakom. Železnice SR v utorok mimoriadny vlak do Trnavy nevypravia, ale pre očakávaný nápor bratislavských futbalových fanúšikov pripoja k normálnemu spoju štyri vagóny. Podľa správ z trnavského tábora, členovia fan klubov Spartaka sa na Štadión Antona Malatinského pre avizovaný bojkot nechystajú. Pôvodne síce mali prísť povzbudzovať Spartak v boji o postup do finále SP, ale keďže zverenci hlavného trénera Petra Zelenského ich nahnevali výkonom a najmä prehrou 0:1 v Dubnici, ich miesta v hľadisku zostanú prázdne. Navyše, vzhľadom na dodatočné stiahnutie tohto stretnutia 26. kola Corgoň ligy z ponuky stávkových kancelárii, funkcionárov Trnavy obviňujú zo zákulisných ťahov a z ovplyvňovania diania v slovenskej najvyššej futbalovej súťaži.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba