Tragédia. Bývalý hráč D. Stredy Bertalan si podrezal hrdlo a zomrel

, 01.12.2009 17:19
Dunajská Streda, dres
Dres Dunajskej Stredy. Autor:

V pondelok 30. novembra 2009 prišiel za tragických okolností vo veku 46 rokov o život bývalý hráč FK DAC Dunajská Streda Gabriel Bertalan. Bývalý ligový futbalista D. Stredy, Slovana Bratislava, RH Cheb a Bohemians Praha z dosiaľ nezistených príčin v pondelok večer v spoločnom dunajskostredskom byte najskôr napadol svoju družku, s ktorou vychovával trojročného syna, a vzápätí si podrezal hrdlo. Bertalanovu družku okamžite previezli do miestnej nemocnice, kde podľa najnovších informácií stále bojuje o život.

„Pri útoku ju jedenkrát pichol nožom do krku a dvakrát do ruky. Žena volaním o pomoc počas útoku privolala jedného z obyvateľov bytovky, ktorý ukončil svojím zásahom útok voči nej a poskytol jej prvú pomoc. Na to ihneď privolal políciu a záchranárov,“ uviedol Ľuboš Homola z krajského riaditeľstva polície v Trnave.

Ako informovala oficiálna klubová stránka FK DAC Dunajská Streda www.fcdac1904.com, Gabriel Bertalan (1. januára 1963 – 30. novembra 2009) bol výnimočným talentom, ktorý patril už ako 18-ročný medzi opory DAC-u, ktorá v Slovenskej národnej lige (SNFL) v sezóne 1981/1982 strelil v 24 zápasoch 10 gólov.

Aj preto si ho vyhliadol bratislavský Slovan, kde sa však výraznejšie nepresadil, a tak zamieril na západ republiky, do RH Cheb. Odtiaľ sa prebojoval aj do spoločnej československej juniorskej reprezentácie. V roku 1985 sa vrátil domov, do dresu vtedajšieho nováčika federálnej ligy, ale pre nepríjemné zranenie kolena vynechal takmer dve celé sezóny.

V období rokov 1985–1988 nastúpil v drese DAC v ôsmich zápasoch najvyššej súťaže zaznamenal jeden gól. Neskôr patril k oporám Komárna. Na konci kariéry pôsobil v nemeckom Zwickau, po odchode z tohto klubu pôsobil aj v nižších rakúskych súťažiach a obliekal dres aj susedného klubu FC Družstevník Báč.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag biele kvety a zelené santíny

Flower bag biele kvety a zelené santíny

35,99
Lady ružová orchidea

Lady ružová orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk