Real Madrid získal z Valencie obrancu Raúla Albiola

25.06.2009 14:47
Raúl Albiol
Raúl Albiol Autor:

Real Madrid získal už svoju tretiu letnú posilu. Po Kaká a Cristianovi Ronaldovi si slávny veľkoklub zabezspečil služby španielského reprezentačného obrancu Raúla Albiola, na jeho prestupe sa dohodol s Valenciou. Real uviedol na svojich internetových stránkach, že s hráčom podpísal päťročnú zmluvu. Podľa španielských médií za neho zaplatil 15 miliónov eur.

Dvadsaťtriročný Albiol by mal v obrane nahradiť Fabia Cannavara, ktorý po sezóne zamieril do Juventusu Turín. Vo Valencii debutoval v roku 2003, pred dvomi rokmi si potom odkrútil premiéru v národnom tíme. Predtým prešiel všetkými mládežnickými výbermi Španielska. Po Kaká ide o druhý potvrdený prestup Realu. Celkom tak staronový prezident klubu Florentino Pérez minul už 175 miliónov eur. Jeho prestupové snahy sa ale ešte nekončia.

Naďalej prebieha rokovanie o prestupe Francka Ribéryho z Bayernu Mníchov, Pérez je v kontakte aj s Liverpoolom kvôli možnému prestupu stredného záložníka Xabiho Alonsa a potvrdil rokovanie s Olympique Lyon, ktorý však odmietol kráľovskému klubu predať útočníka Karima Benzemu. Za neho Real údajne ponúkol 40 miliónov eur.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk