Američanov proti Španielsku motivovala aj fotka hokejistov

25.06.2009 11:54
Spoločná radosť Landona Donovana a Carlosa...
Autor:

K nečakanej výhre amerických futbalistov v semifinále Pohára konfederácií FIFA nad Španielskom, ktoré tým prišlo o rekordnú sériu neporaziteľnosti, pomohol aj email od otca kapitána Landona Donovana. Ten synovi poslal fotografiu hokejového tímu USA z olympiády v Lake Placid z roku 1980, na ktorej vtedy domáci vysokoškolský výber senzačne zdolal favorizovaný Sovietsky zväz.

„Otec mi poslal túto fotku. Je vtipné, že sa na to pýtate,“ uviedol Donovan po zápase na otázku novinárov, či by stredajšiu výhru 2:0 nad majstrami Európy prirovnal práve k trumfu hokejistov. „Možno to tým privolal. Každopádne je to niečo neskutočného,“ do­dal.

Tréner Američanov Bob Bradley prirovnal výhru k pamätnému víťazstvu futbalistov USA nad Anglickom 1:0 na majstrovstvách sveta v roku 1950. „Je dôležité sa pozerať na míľniky a jedným z nich bol zápas s Anglickom. Od tej doby sa toho stalo veľa, dnes sme sa ale k týmto míľnikom pridali aj my,“ uviedol Bradley

Okrem fotografie pomohol Američanom aj fakt, že boli v zápase jasným outsiderom. „Nebol to prvý zápas, v ktorom sme proti silnému súperovi zažiarili. Napriek tomu nám nikto neveril a to nám pomohlo. Skrátka sme to išli skúsiť a ono to vyšlo,“ uviedol devätnásťročný hrdina zápasu Jozy Altidore. Už pred odchodom na turnaj vraj varoval svojho spoluhráča z Villarrealu Joana Capdevilu, aby si Španieli dali v prípadnom vzájomnom zápase na Američanov pozor. A práve Capdevilu si Altidore telom šikovne odstavil a vzápätí strelil víťazný gól.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk